اخبار - آرشیو

چهارمین نشست تخصصی مدیران موسسات پارک‌های علم و فناوری کشور برگزار شد

چهارمین نشست تخصصی مدیران موسسات پارک‌های علم و فناوری کشور برگزار شد

چهارمین نشست تخصصی مدیران موسسات پارک‌های علم و فناوری در حاشیه بیستمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار، با حضور دکتر مهدی کشمیری مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری، و با هدف همگرایی و شبکه‌سازی با موضوع توانمندسازی و صادرات محصولات شرکت‌های مستقر در پارک های علم و فناوری کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

ادامه مطلب
ارائه ۳۵۰۰فناوری در نمایشگاه عرضه فناوری /در هفته پژوهش از ۲۴ فناور برگزیده تقدیر می‌شود

ارائه ۳۵۰۰فناوری در نمایشگاه عرضه فناوری /در هفته پژوهش از ۲۴ فناور برگزیده تقدیر می‌شود

دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری در نشست خبری بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی فناوری و فن بازار و هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت گفت: در هفته پژوهش و فناوری و در بیستمین نمایشگاه هفته پژوهش، از ۲۶۷ فناور برگزیده که آثار آنها بررسی شده، ۲۴ نفر انتخاب شده‌اند که از آنها تجلیل می‌شود.

ادامه مطلب
با محوریت پارک علم و فناوری گیلان

چهارمین نشست تخصصی مدیران موسسات پارک‌های علم و فناوری برگزار می شود

چهارمین نشست تخصصی مدیران موسسات پارک‌های علم و فناوری با هدف همگرایی و شبکه سازی و همچنین ارائه تجربیات موفق در زمینه صادرات و واردات محصولات شرکت‌های مستقر در پارک‌ها با محوریت پارک علم و فناوری گیلان در تاریخ ۲۸ آذرماه سال جاری، مصادف با هفته پژوهش و فناوری برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اسامی روزهای هفته پژوهش را که از ۲۳ آذر ماه آغاز می شود، اعلام کرد.
اسامی روزهای هفته پژوهش و فناوری اعلام شد

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اسامی روزهای هفته پژوهش را که از ۲۳ آذر ماه آغاز می شود، اعلام کرد.

دکتر مسعود برومند در نشست خبری که در روز دوشنبه ۱۸ آذرماه به مناسبت برگزاری هفته پژوهش در محل وزارت علوم برگزار شد گفت: هفته پژوهش از هفته جاری در دانشگاه های استان ها آغاز شده و از هفته آینده در دانشگاه های تهران آغاز می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد. برومند با اشاره شعار امسال هفته پژوهش گفت: وزارت علوم شعار امسال هفته پژوهش را "پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید" نامگذاری کرده است.

ادامه مطلب
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم مطرح کرد؛

تحقق جوان‌گرایی در انتصابات مدیران پارک‌های علم و فناوری کشور/ متوسط سن مدیران۱۶.۵ سال جوان‌تر شده است

دکتر مهدی کشمیری، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تحقق جوان‌گرایی در انتصابات مدیران پارک‌های علم و فناوری کشور خبر داد و گفت: در سال گذشته توانستیم مدیران پارک‌های علم و فناوری را یک نسل جوان‌تر کنیم.

ادامه مطلب
همکاری انجمن علمی پارکهای علم و فناوری با دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت عتف

امضا تفاهم نامه همکاری میان انجمن علمی پارک‌های علم و فناوری و دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

در راستای سیاست‌های وزارت عتف مبنی بر استفاده از ظرفیت انجمن‌های علمی در برون سپاری برخی امورمرتبط با ماموریت‌های وزارت و با توجه به ضرورت توسعه هم اندیشی، هم فکری و استفاده از خرد جمعی در گسترش مرزهای دانش، براساس جایگاه انجمن علمی پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد ایران در حوزه فناوری تفاهم نامه همکاری میان انجمن مذکور و پارک‌های علم و فناوری در تاریخ ۲۸ آذرماه و در حاشیه چهارمین نشست تخصصی مدیران موسسات پارک‌های علم و فناوری به امضای آقای دکتر کشمیری و آقای دکترمعتمدزادگان خواهد رسید.

ادامه مطلب
ReTech/UTInvest۹۸ در نمایشگاه هفته پژوهش برگزار می شود

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران رویداد سرمایه گذاری ” ReTech/UTInvest۹۸ ” را برگزار می­کند.

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در همین راستا و با توجه به هدف اصلی خود که تبدیل ایده به کسب و کار است و به منظور تحقق زنجیره ارزشی پارک، رویداد سرمایه گذاری ” ReTech/UTInvest۹۸ ” را برگزار می­کند. رویداد سرمایه گذاری ” ReTech/UTInvest۹۸ ” که با ایجاد فضایی برای ارتباط سرمایه گذارها و سرمایه پذیرها، انجام هر چه بهتر سرمایه گذاری بر روی استارت آپ ها و ایده ها را هدف قرار داده است، ۲۶ تا ۲۹ آذر ماه همزمان با بیستمین ” نمایشگاه هفته پژوهش ” افتتاح می­شود.

ادامه مطلب
دکتر مهدی کشمیری قائم‌مقام معاون پژوهش و فناوری و مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پژوهشگاه بازدید کرد.
بازدید قائم‌مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از پژوهشگاه تربیت ‌بدنی و علوم ورزشی

دکتر مهدی کشمیری قائم‌مقام معاون پژوهش و فناوری و مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پژوهشگاه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، دکتر مهدی کشمیری قائم‌مقام معاون پژوهش و فناوری در امور فناوری و مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت عتف طی بازدید از پژوهشگاه با دکتر علی شریف نژاد سرپرست و معاونان پژوهشگاه دیدار و از نزدیک در جریان پیشرفت‌های پژوهشگاه و جزییات برنامه‌ها و اقدامات انجام‌شده و برنامه‌های در پیش روی این مرکز قرار گرفت.

ادامه مطلب
سخنرانی قائم مقام معاونت پژوهش و فناوری در گردهمایی روسا،معاونین و دبیران پارکها، مراکز رشد و مراکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی

هیچ گونه تفاوتی بین پارک‌ها و مراکز رشد جهاددانشگاهی و وزارت علوم قائل نیستیم

دکتر کشمیری قائم مقام معاون پژوهش و فناوری : جهاددانشگاهی یک مجموعه‌ی سرافراز در حوزه‌ی پژوهش و فناوری کشور است و ما با این نهاد قرابت زیادی داریم و از آن الگو می‌گیریم و هیچ گونه تفاوتی بین پارک‌ها و مراکز رشد جهاددانشگاهی و وزارت علوم قائل نیستیم و در این زمینه پارک علم‌وفناوری کرمانشاه جهاددانشگاهی شاهد این مدعا است.

ادامه مطلب
مراسم تکریم و معارفه ریاست دانشگاه صنعتی همدان

مراسم تکریم و معارفه ریاست دانشگاه صنعتی همدان برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی، همایش تکریم و معارفه ریاست دانشگاه صنعتی همدان با حضور “دکتر برومند” معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری، مسئولین استانی، روسای دانشگاه‌های استان، اصحاب رسانه، اعضای هیئت علمی، اساتید، کارکنان و جمعی از دانشجویان این دانشگاه در سالن آمفی تئاتر ساختمان فرشچیان برگزار شد.

ادامه مطلب