تولید ماهیان سردابی در قفس توسط پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری

۲۵ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۸:۵۸ کد : ۸۲۸۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۲
دکتر اسماعیل پیرعلی رییس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری گفت: زمینه برای توسعه تولید ماهیان سردآبی و بهره گیری از ظرفیت های طبیعی استان توسط پارک علم و فناوری این استان فراهم شده است. وی ادا...
تولید ماهیان سردابی در قفس توسط پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری
دکتر اسماعیل پیرعلی رییس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری گفت: زمینه برای توسعه تولید ماهیان سردآبی و بهره گیری از ظرفیت های طبیعی استان توسط پارک علم و فناوری این استان فراهم شده است.
وی ادامه داد: شرکت آبتین قطعه زرین در زمینه تولید قفس های پرورش ماهی فعالیت دارد که به تازگی در پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری پذیرش شده است.
دکتر پیرعلی گفت: براساس طرح آمایش سرزمینی استان چهارمحال و بختیاری و مزیت تولید و پروش ماهی در قفس در سد کارون4، حمایت از واحدهای فناور فعال در زمینه پرورش ماهی های سردآبی در دستور کار پارک علم و فناوری استان قرار دارد.
رییس پارک علم و فناوری استان چهارمحال وبختیاری افزود: این شرکت هم اکنون در کشور عراق و در استان های اصفهان، خوزستان و لرستان فعال است و با پذیرش در پارک علم و فناوری زمینه فعالیت این شرکت در استان آسان شده است.
دکتر پیرعلی خاطرنشان کرد: ظرفیت اولیه این پروژه در زمان راه اندازی 15 تن بوده و هم اکنون با افزایش تعداد قفس ها به 16 دستگاه، در هر دوره پرورش حدود 100 تن ماهی قزل آلای رنگین کمان برداشت می شود.
گفتنی است پرورش ماهی در قفس یکی از انواع روش های پرورش آبزیان است که در این روش ماهی درون یک قفس قرار گرفته و آب به صورت آزاد بین منبع آبی و قفس در جریان است و برداشت و صید ماهی در پایان دوره پرورش به صورت دستی و بدون نیاز به جرثقیل انجام می شود.
دکتر پیرعلی در پایان گفت: هم اکنون 130 شرکت و هسته فناور و 11 شرکت دانش بنیان زیرمجموعه پارک علم و فناوری این استان فعال هستند.