تفاهم نامه همکاری بین پارک علم وفناوری استان فارس و دانشگاه صنعتی شیراز منعقد شد

۰۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۵ کد : ۷۹۵۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۹
در نشست مشترکی که با حضور رئیس و مدیران پارک علم و فناوری فارس و رئیس، معاونین و اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شیراز برگزار شد، تفاهم نامه همکاری متقابل طرفین به امضاء روسای پارک علم وفناوری فارس و دا...
در نشست مشترکی که با حضور رئیس و مدیران پارک علم و فناوری فارس و رئیس، معاونین و اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شیراز برگزار شد، تفاهم نامه همکاری متقابل طرفین به امضاء روسای پارک علم وفناوری فارس و دانشگاه صنعتی شیراز رسید.
دکتر فرید مُـر، رئیس پارک علم و فناوری استان فارس، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، از آغاز همکاری متقابل طرفین اظهار خرسندی کرد و گفت: جایگاه علم وفناوری و نقش اعضای هیات علمی مشخص نبوده و پارک های علم و فناوری محیطی هستند که میتوان نتایج حاصل از پژوهشها در دانشگاهها را عملیاتی و تجاری سازی کرد.
رئیس پارک علم وفناوری فارس با اشاره به حمایتهای تسهیلاتی، مشاوره ای و آموزشی به موسسات مستقر نحوه پذیرش و استقرار موسسات در مراکز رشد و پارک را تشریح کرد.
برگزاری استارتاپ ویکند و هم چنین داشتن ایده فناورانه از راههای جذب موسسات دانش بنیان در پارک علم وفناوری می باشد که دکتر مُـر به آن اشاره نمود.
همچنین دکتر سید مهدی نصیری معاون فناوری و نوآوری پارک علم وفناوری نیز با بیان آمارهائی از جمله تعداد شرکت های جذب شده، میزان فروش و حجم قراردادهای موسسات مستقر و همچنین تعداد مراکز رشد تخصصی و اقماری، میزان صادرات موسسات را 10میلیارد تومان اعلام نمود.
وی گفت: با توجه به شرایط خاص استان فارس راه اندازی مرکز رشد تخصصی گردشگری را از فرصتهای موجود برشمرد و این مهم را از اقدامات آتی پارک فارس برشمرد.
سپس دکتر بهنام کشاورزی معاون پشتیبانی پارک علم وفناوری فارس، بخشی از حمایتهای پارک فارس را در قالب تجهیزات آزمایشگاهی و نیز در اختیار گذاشتن فضای کارگاهی دانست.
در پایان، نشست به صورت جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد که رئیس، معاونین و مدیران مراکز رشد پارک علم وفناوری فارس به سوالات مختلف اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شیراز پاسخ دادند.