بومی سازی ساخت کارتریج کنتورهای توربینی گاز با کیفیت بالا در کشور توسط پارک علم و فناوری خراسان

۱۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۸:۳۷ کد : ۶۵۵۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۹
علیرضا صاحبی، مدیرعامل شرکت سناباد قطعه آلتون اظهار کرد: این شرکت دانش بنیان تاکنون موفق شده است تا قطعات مهمی را برای صنایع گازی مطرح کشور از جمله عسلویه، خانگیران و.. طراحی و تولید نماید تا بدین وسی ...
علیرضا صاحبی، مدیرعامل شرکت سناباد قطعه آلتون اظهار کرد: این شرکت دانش بنیان تاکنون موفق شده است تا قطعات مهمی را برای صنایع گازی مطرح کشور از جمله عسلویه، خانگیران و.. طراحی و تولید نماید تا بدین وسیله برخی از نیازهای کلیدی این صنعت بدون نیاز به واردات از کشورهای توسعه یافته پوشش داده شود.
صاحبی افزود: از مهم ترین فعالیت های دیگر این شرکت ساخت کارتریج کنتور توربینی گاز می باشد که برای اندازه گیری میزان مصرف گاز در واحدهای بیش از 160 متر مکعب استفاده می شود، علاوه بر آن از این دستگاه می توان در ایستگاه های تقلیل فشار گاز نیز برای کنترل میزان مصرف، بهره برداری کرد.
مدیرعامل شرکت سناباد قطعه آلتون تاکید کرد: در داخل این کنتورها قسمتی به نام کارتریج وجود دارد که کار اصلی اندازه گیری را انجام می دهند که پس از مدتی مستهلک می شوند و نیاز به سرویس دارند که مجموعه ما با مهندسی معکوس توانسته است تا قطعاتش را بسازد و بدون نیاز به خارج از کشور آن را بومی سازی نماید.
وی در خصوص میزان بار مالی کنتورهای گاز برای صنایع خاطر نشان کرد: هر کنتور در سایزهای پایین حدود 5 میلیون تومان و در سایزهای بزرگ 20-30 میلیون تومان هزینه دارد که پیش از این به دلیل بروز خرابی در کنتور و عدم وجود دانش کافی، کل قطعه دوباره خریداری می گردید، اما هم اکنون توسط متخصصان این شرکت فرآیند تعمیرات هم، با کیفیت بسیار بالا انجام می شود.
صاحبی در پایان با اشاره به سایر فعالیت های شرکت سناباد قطعه آلتون گفت: ساخت شافت استارتور توربین و همچنین تولید پروانه برای کمپرسورهای پرسرعتنیز از دیگر قطعاتی هستند که به روش مهندسی معکوس توسط مجموعه سناباد قطعه آلتون طراحی و در اختیار صنعت قرار گرفته اند.