دکتر کشمیری،در بازدید از پارک علم و فناوری‌ آذربایجان غربی اعلام داشت؛ از طرح راه اندازی پردیس پژوهش و فناوری حمایت می کنیم

۰۲ مهر ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۷ کد : ۵۷۲۴۶ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۵۹
دکتر مهدی کشمیری، مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم در جریان بازدید خود از مرکز نوآوری شهر هوشمند با اشاره به طرح پردیس پژوهش و فناوری گفت: در راستای مطرح کردن و راه اندای این پردیس تلاش جدی داشته باشید و ما نیز در وزارت علوم از این طرح حمایت می کنیم.
دکتر کشمیری،در بازدید از پارک علم و فناوری‌ آذربایجان غربی اعلام داشت؛ از طرح راه اندازی پردیس پژوهش و فناوری  حمایت می کنیم

دکتر کشمیری: از طرح راه اندازی پردیس پژوهش و فناوری حمایت می کنیم

دکتر مهدی کشمیری قائم مقام معاون پژوهش و فناوری در امور فناوری و مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم در جریان بازدید خود از مرکز نوآوری شهر هوشمند با اشاره به طرح پردیس پژوهش و فناوری گفت: در راستای مطرح کردن و راه اندای این پردیس تلاش جدی داشته باشید و ما نیز در وزارت علوم از این طرح حمایت می کنیم.

دکتر کشمیری در ادامه گفت: داشتن محیطی پویا، موثر و کارآفرین در اولویت اول ما بوده و درآمدزایی به عنوان یک هدف طولانی مدت در اولویت آخر فعالیت پژوهشی این پردیس باشد.

وی افزود: هر چه قدر دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری از ظرفیت یکدیگر بیشتر بهره ببرند و تعامل داشته باشند در جامعه اثرگذارتر خواهند بود و این می‌تواند برای دانشگاه‌ها و پارک‌ها امتیاز خوبی باشد و رکوردهای کارآفرینی در آن ثبت شود.

دکتر کشمیری با اشاره به امکانات و ظرفیت‌هایی که در اختیار دانشگاه‌ها و پارک‌ها است گفت: دارایی‌‌‌های مردم به عنوان امانت دست ماست و ما علاوه بر صیانت از این امانت باید در راستای توسعه کشور از آنها استفاده و مشکلات جامعه را حل کنیم.

دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه نیز در این جلسه گفت: ما از تمامی پژوهشکده‌های خود خواسته‌ایم تا طرح‌هایی که در راستای حل مشکل جامعه و صنعت است را در اولویت کار خود قرار داده و سمت و سوی فعالیت‌های خود را به سمت جامعه هدایت کنند.

دکتر نیکبخت رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز در این جلسه ضمن اشاره به تعاملات گسترده مابین پارک استان و دانشگاه ارومیه گفت: اجرای برنامه‌های مشترک از جمله مدارس تابستانی کارآفرینی، دوره‌های کارآفرینی، رویدادهای بین المللی و تعاملات گستردة دیگر از جمله فعالیت‌های مشترک پارک علم و فناوری استان و دانشگاه ارومیه است که روز به روز نیز افزایش می‌یابد.

در حاشیه این بازدید نیز تفاهم نامه تعاملات مابین دانشگاه ارومیه و پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به امضا رؤسای طرفین رسید.