برگزاری سمینار یک روزه " تجاری سازی پژوهش های فناوری نانو " توسط پارک علم و فناوری فارس

۱۱ آبان ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۶ کد : ۵۴۲۷ اخبار
تعداد بازدید:۵۲۲
به مناسبت گرامیداشت هفته فناوری نانو استان فارس، سمینار یک روزه با عنوان " تجاری سازی پژوهش های فناوری نانو " در پارک علم و فناوری فارس برگزار شد. در این سمینار که با حضور تعدادی از فعالان عرصه فناوری ...
برگزاری سمینار یک روزه " تجاری سازی پژوهش های فناوری نانو " توسط پارک علم و فناوری فارس
به مناسبت گرامیداشت هفته فناوری نانو استان فارس، سمینار یک روزه با عنوان " تجاری سازی پژوهش های فناوری نانو " در پارک علم و فناوری فارس برگزار شد.
در این سمینار که با حضور تعدادی از فعالان عرصه فناوری و شرکت های دانش بنیان و نمایندگان ستاد نانو در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، دکتر سید مهدی نصیری معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری فارس ضمن معرفی مجموعه پارک علم و فناوری فارس به بیان مشکلات و معظلات شرکت های فعال در این حوزه پرداخت.
دکتر سید مهدی نصیری وجود دستگاه ها و متولیان متعدد در این حوزه را مثبت ارزیابی کرده و بیان داشت این موارد باعث دلگرمی بیشتر فعالان این حوزه است.
معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری فارس همچنین با اشاره به تصویب مناطق ویژه علم و فناوری در کشور، بیان داشت منطقه ویژه علم و فنـاوری یک مفهوم است و خواستار همکاری دستگاه های زیربط در خصوص تسهیل ارائه خدمات به شرکت های فعال در حوزه فناوری شد.
در ادامه نمایندگان ستاد نانو در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن معرفی خدمات این ستاد از جمله حمایت های تجاری سازی، ثبت اختراع و پتنت، مراحل اجرائی ثبت مالکیت فکری را به صورت جامع تشریح کردند.