بازدید مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم از طرح های عمرانی پارک علم و فناوری استان مرکزی

۱۶ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۳ کد : ۵۰۱۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۱
مدیر کل طرح های عمرانی وزارت علوم از طرح عمرانی واقع در سایت پارک علم و فناوری استان مرکزی بازدید نمود. در این بازدید که ریاست و مسئولین پارک علم و فناوری استان مرکزی، آقای دکتر رخشانی مهر را همراهی م...
بازدید مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم از طرح های عمرانی پارک علم و فناوری استان مرکزی
دکتر رخشانی مهر مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم از طرح عمرانی واقع در سایت پارک علم و فناوری استان مرکزی بازدید نمود.
دکتر سنگی رئیس پارک علم و فناوری درباره مراحل ساخت این مرکز عنوان کرد: پارک علم و فناوری استان مرکزی در سال 1381 با ساختمان شماره یک در زمینی به مساحت 250 مترمربع و  زیربنای 850 مترمربع شروع به فعالیت نمود. سپس در سال 1384 ساختمان شماره دو در زمینی به مساحت چهارصد مترمربع و  زیربنای 1850 مترمربع شامل، فضاهای در اختیار واحدهای فناور و ستاد، فضاهای آزمایشگاهی، عمومی و محوطه پارکینگ به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: به جهت توسعه فضاهای فیزیکی استقرار واحدهای فناور
سایت پارک در کیلومتر 5 جاده خمین  در زمینی به مساحت حدود 12 هکتار در حال ساخت است. فاز اول ساخت و ساز شامل 8000 مترمربع و 5 ساختمان  در دست راه اندازی است که این 8000 متر مربع مشتمل بر دفاتر واحدهای فناور، فضاهای عمومی و رفاهی و آزمایشگاه ها است.
در پایان گفتنی است شروع به کار ساخت آزمایشگاه مرکزی در سایت پارک به مساحت 2000 مترمربع نیز در دست اقدام می باشد که شامل چهار آزمایشگاه برق- شیمی- مکانیک و متالورژی است.