بازدید دکتر احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و دکتر پیری مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری از پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

۲۶ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۲:۳۱ کد : ۴۹۰۰ اخبار
تعداد بازدید:۴۸۳
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و دکتر خسرو پیری مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری از بخش‌های مختلف پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس بازدید کردند. دکتر پیری در نشستی که در حاشیه ا ...
بازدید دکتر احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و دکتر پیری مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری از پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و دکتر خسرو پیری مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری از بخش‌های مختلف پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس بازدید کردند.
دکتر پیری در نشستی که در حاشیه این بازدید با حضور رئیس دانشگاه تربیت مدرس و رئیس پارک علم و فناوری مدرس برگزار شد اظهار داشت: پارک علم و فناوری تربیت مدرس جزو پارک‌های اولیه محسوب می‌شود که در زمان مدیریت فعلى حرکت‌های جدیدی در این پارک آغاز شده است.
مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری تصریح کرد: از تمامی پارک‌های علم و فناوری مستقل سند راهبردی‌شان اخذ شده و روی آن بحث شده و مأموریت‌های جدیدی برای آنها تعریف شده است.
وی با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز است افزود: مأموریت اصلی اقتصاد مقاومتی با پشتوانه دانشگاه‌ها، بر عهده پارک‌های علم و فناوری گذاشته شده است.
دکتر پیری خاطرنشان کرد: باید ماموریت پارک‌های علم و فناوری را مشخص کنیم و بدانیم که در چه حوزه‌ای با توجه به امکاناتشان می‌توانند فعالیت کنند و این امر نیاز به پشتوانه دانشگاهی دارد.
وی گفت: در پارک‌های علم و فناوری استان‌ها مزیت منطقه‌ای و در پارک‌های علم و فناوری دانشگاهی مزیت دانشگاه‌ها در نظر گرفته می شود.
مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری بیان کرد: مزیت پارک های علم و فناوری دانشگاهی نسبت به پارک‌های علم و فناوری استانی نیروی انسانی و امکانات آزمایشگاهی است و این دو حوزه باید بتواند به شکلی قوی به عنوان پشتوانه پارک علم و فناوری باشد تا پارک‌ها بتوانند حرکت‌های عظیم خود را انجام دهند .
وی خاطرنشان کرد: مخاطبان اصلی پارک های علم و فناوری دانشگاهی، دانشجویان، کارشناسان و استادان هستند و در برنامه راهبردی باید به این امر توجه شود.
دکتر پیری افزود: درخصوص پارک های علم و فناوری سیاستی که از سوی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم دنبال می شود ساماندهی پارک‌های علم و فناوری است تا به وضعیت موجود مناسب برسیم.
وی شفاف سازی را یکی از بخش‌های ساماندهی دانست تا بتوان بر اساس داده‌ها برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.
دکتر پیری همچنین بر روان‌سازی برنامه پارک‌های علم و فناوری تأکید کرد و گفت: همچنین کارگروهی در سطح معاونت پژوهش و فناوری در جهت نحوه مدیریت نوآوری و فناوری در درون دانشگاه‌ها شکل گرفته است.
وی در خاتمه اظهار داشت: یک کارگروه عمرانی نیز ایجاد شده که به پارک‌های علم و فناوری استانی در راستای اجرای پروژه‌های عمرانی کمک کند.