بازدید استاندار خراسان رضوی از 4 پروژه دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان خراسان

۱۵ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۳ کد : ۴۸۶۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۵۹
رشیدیان استاندارخراسان رضوی و هیأت همراه ضمن رونمایی از 4 پروژه شرکت های دانش بنیان و آگاهی از ظرفیت های جدید علمی استان، نسبت به حمایت بیش از پیش دولت از این گونه طرح ها قول مساعد داد. در این با...
بازدید استاندار خراسان رضوی از 4 پروژه دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان خراسان
رشیدیان استاندار خراسان رضوی  از 4 طرح پارک علم و فناوری خراسان رونمایی کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، علیرضا رشیدیان ظهر روز یک شنبه درمراسم رونمایی از 4 طرح پارک علم و فناوری خراسان ،  رونمایی از ساخت مینی پالایشگاه تصفیه روغن ، تجهیزات فوران گیر هوشمند و شیر ضدانفجار چاه های نفت ، سیستم احیاء ترکیبی چاه های آب ورونمایی از طرح سامانه همیاب 24، درباره دلایل عدم اجرای 11 مصوبه تصویب شده در حوزه شرکت‌های دانش بنیان، گفت: در بررسی‌های صورت گرفته دلایل عدم اجرای این مصوبات نواقص موجود در پرونده‌های ملاحظه شده بود که باید طبق چهارپوب مصوب قانونی این نواقص برطرف شده تا مصوبات فوق به مرحله اجرا درآید.
استاندار خراسان رضوی در پاسخ به درخواست پارک علم و فناوری خراسان و بنیاد نخبگان خراسان رضوی درباره تخصیص اعتبارات ویژه  جهت حمایت از نخبگان، گفت: در صورت جذب اعتبارات تمامی تسهیلات معین شده اعطا می‌شود و مبالغ مازاد هم با توجه به شرایط مطلوب بانک‌ها قابل پرداخت است.
رشیدیان گفت: دولت در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار خود قرار داده است.
وی درباره آخرین وضعیت شرکت‌های راکد شده استان، افزود: وضعیت بیش از900 شرکت راکد شده خراسان رضوی بررسی شده که فعالیت مجدد آن‌ها نیازمند تجهیز و به‌روزرسانی برخی امکانات بوده که در این رابطه اعتباری بیش از 150 میلیارد تومان نیاز است و تسریع در حل مشکل این شرکت‌ها در دستور کار قرار گرفته است.
استاندار خراسان رضوی گفت : در سطح استان دانشمندان و فناوران نقش و تأثیر زیادی در پیشرفت خراسان رضوی در عرصه صنعت داشتند و جوانان ما در شرایط تحریم با همت و غیرت ایرانی به مؤفقیت در عرصه‌های مختلف دست یافتند و در این مسیر دولت، پارک علم و فناوری، دانشگاه ها و دیگر مجموعه‌های ذی‌ربط حمایت‌های لازم را داشتند تا شرکت‌های فناور و دانش بنیان جان تازه‌ای بگیرند و طرح‌های اجرا شده نخبگان استان به سایر استان‌ها ارسال شده و دیگر نه تنها نیازی به واردات نیست، بلکه خودکفا شده و اقدام به صادرات محصولات تولیدی کرده‌ایم که کمک شایانی در زمینه پیشرفت در حوزه اقتصاد استان دارد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه دولت در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: گرچه تحقق برخی درخواست‌ها مانند تجهیزات مورد نیاز برای ایجاد آزمایشگاه‌های مجهز شرکت‌های دانش بنیان زمان بر است و با پیگیری مسئولان پارک علم و فناوری خراسان و مکاتبات صورت گرفته با رئیس جمهور 50 درصد این بودجه محقق شده است و امیدواریم که 50 درصد مابقی نیز هرچه سریع‌تر تحقق یابد.