بازدید از پارک علم وفناوری امام خمینی (ره) استان قزوین

۳۰ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۰ کد : ۴۷۷۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۶۰
دکتر کریمیان اقبال مدیرکل دفتر امور فناوری از پارک علم وفناوری استان قزوین در تاریخ پنجشنبه 27 شهریور بازدید کردند.در ابتدای این بازدید،نشستی با حضور اعضای ستاد پارک برگزار گردید و گزارشی از اقدامات ص...
بازدید از پارک علم وفناوری امام خمینی (ره) استان قزوین
دکتر کریمیان اقبال مدیرکل دفتر امور فناوری از پارک علم وفناوری استان قزوین در تاریخ پنجشنبه 27 شهریور بازدید کردند.
در ابتدای این بازدید،نشستی با حضور اعضای ستاد پارک برگزار گردید و گزارشی از اقدامات صورت گرفته در پارک از ابتدای راه اندازی تا کنون توسط دکنر علی رجب پور سرپرست پارک علم وفناوری استان قزوین ،معاون پشتیبانی ، معاون فناوری ،مدیر مرکز رشد واحد های فناور، و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل پارک ارائه گردید.
  در ادامه نشست بازدیدی از واحد های مستقر در پارک و مرکز رشد صورت گرفت و دکتر کریمیان با حضور در واحد ها ضمن صحبت با اعضای شرکت ها به بیان نقاط قوت و ضعف هر شرکت پرداختند.
همچنین نشست دانشگاه کار آفرین با حضور دکتر کریمیان اقبال مدیرکل دفتر برنامه ریزی و امور فناوری وزارت علوم ،دکتر رجب پور سرپرست پارک علم وفناوری استان ،مدیران پژوهشی دانشگاه های استان برگزار گردید.
دکتر کریمیان اقبال بیان داشت: باید بهره وری در دانشگاهها بالا برود و جوانان و دانشجویان ریسک پذیر باشند و بتوانند پس از تحصیل وارد بازار و تجارت شوند و شرکت های دانش بنیان بهترین مکان برای کسب تجربه علمی و عملی و ورود به بازار کار و سرمایه محسوب می شوند.
دانشجویان باید تحقیق کنند که چه پژوهش هایی می تواند به محصول تبدیل شود و آموخته های خود را در این مسیر به کار گیرند تا خروجی دانشگاه بتواند در عرصه عمل نیز به کار و اشتغال و سرمایه تبدیل شود.
در این نشست که در حاشیه بازدید دکتر کریمیان اقبال از واحد های مستقر در پارک برگزار شده بود، مدیران پژوهشی دانشگاه های استان و مدیران شرکت های دانش بنیان دیدگاهها و مشکلات حوزه کاری خود را مطرح کردند و خواستار توجه بیشتر مسئولان دولتی در حمایت از این شرکتها در تجاری سازی محصول شدند.