با حضور وزیر ارتباطات صورت گرفت؛ راه‌اندازی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکار نوپای فاوا در پارک علم و فناوری استان فارس

۳۰ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۱ کد : ۴۶۱۶ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۰
مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب و کار نوپای فاوا استان فارس با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار فارس، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و مدیران ارشد استانی در پارک علم و فناوری فارس اف...
با حضور وزیر ارتباطات صورت گرفت؛ راه‌اندازی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکار نوپای فاوا در پارک علم و فناوری استان فارس
 
مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب و کار نوپای فاوا استان فارس با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار فارس، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و مدیران ارشد استانی در پارک علم و فناوری فارس افتتاح شد.
دکتر فرید مُـر، رئیس پارک علم و فناوری فارس ضمن خیرمقدم به مقام عالی وزارت، استاندار فارس و دیگر مهمانان، به تشریح اقدامات صورت گرفته در پارک فارس پرداختند و بیان داشتند که چهارمین مرکز رشد تخصصی در پارک علم و فناوری فارس با عنوان مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات در آینده نزدیک راه اندازی خواهد شد.
رئیس پارک علم و فناوری فارس با اشاره به نقش شرکت های دانش محور در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بیان داشت یکی از اهداف و برنامه های این پارک حمایت از برند سازی است که بر این اساس در روزهای آتی از سامانه جهانی خرید اینترنتی کالای ایرانی به عنوان یک برند ایرانی و در عرصه بین المللی رونمائی خواهد شد. 
دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با بیان اینکه امروز زمینه فعالیت کسب و کار تجاری در فضای مجازی از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم است، اظهار داشت: مسئولان پارک‌های علم و فناوری وظیفه دارند در این زمینه از ایده‌های برتر کسب و کار در فضای مجازی حمایت کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه در راستای حمایت از طرح‌های مرتبط با این حوزه برای راه‌اندازی دفتر مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب و کار نوپای فاوا استان فارس بیش از 5 میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: شرکت مخابرات ایران ماموریت بزرگی را برعهده گرفته تا با ایجاد زیرساخت‌های فناوری و ارتباطات تجارت در فضای مجازی را تسهیل کند.
وی با تاکید بر اینکه تمام ایران فقط شهر تهران نیست خاطرنشان کرد: زمانی کشور در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات موفق خواهد بود که با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در مراکز استان‌ها بتواند از تمامی پارک‌های علم و فناوری حمایت کند.
دکتر واعظی با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی مراکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب و کار نوپا در استان‌ها ایجاد اشتغال پایدار در فضای مجازی است عنوان کرد: براساس آمارها با راه‌اندازی چنین مراکزی قادر به ایجاد 6 هزار فرصت شغلی خواهیم بود.
وزیر ارتباطات در پایان با اشاره به عزم دولت در ارتباط با عدم تصدی گری عنوان کرد: این اقدام دولت به این معنی است که مردم و بخش خصوصی رقیب دولتی نخواهند داشت.
گفتنی است در این مراسم که رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، مدیر عامل شرکت رایتل، معاونت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران ارشد استان فارس حضور داشتند، نمایشگاهی از توانمندی های فعالان حوزه فناوری اطلاعات و شرکت های دانش محور پارک علم و فناوری فارس برگزار گردید که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.