ایجاد پارک علم و فناوری و مرکز رشد در کشور تاجیکستان توسط پارک علم و فناوری استان گیلان

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۵ کد : ۴۳۹۸ اخبار
تعداد بازدید:۳۴۰
رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان گفت: به تازگی وزیر علوم کشور تاجیکستان خواستار کمک از جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد پارک علم و فناوری و مرکز رشد در این کشور شده است. مجید متقی طلب با اعلام ...
ایجاد پارک علم و فناوری و مرکز رشد در کشور تاجیکستان توسط پارک علم و فناوری استان گیلان
 
رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان گفت: به تازگی وزیر علوم کشور تاجیکستان خواستار کمک از جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد پارک علم و فناوری و مرکز رشد در این کشور شده است.
مجید متقی طلب با اعلام آمادگی برای کمک به ایجاد پارک علم و فناوری و مطالعه در این راستا در کشور تاجیکستان گفت: منتظر ارسال دعوت نامه از سوی این کشور هستیم .
وی با اشاره به نقش برجسته پارک علم و فناوری ایران بین پنجاه و سه کشور عضو سازمان همکاری های اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۴۰هسته تحقیقاتی، شرکت فناوری شرکت مستاجر در سطح استان گیلان فعال هستند.
دکتر متقی طلب با بیان اینکه این شرکت ها در شهرهای رشت، رودسر، آستانه اشرفیه انزلی، تالش، آستارا، رودبار فعال است ادامه داد: حدود ۳۴ کانون خلاقیت و شکوفایی نیز در سراسر استان فعال هستند.
دکترمتقی طلب به سفر اخیر خود همراه با هیات ایرانی از سوی وزارت علوم به اسلام آباد پاکستان اشاره کرد و گفت: در این سفر دو پیشنهاد از طرف ایران و به نمایندگی از پارک علم و فناوری گیلان به کامستک (سازمان همکاری های اسلامی) داده شده که مورد پذیرش آنها قرار گرفت.
وی تصریح کرد: پیشنهاد برگزاری و ایجاد فن بازار کشورهای اسلامی و ایجاد صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر برای حمایت از طرح های دانش بنیان با همکاری بانک توسعه اسلامی و کامستک از جمله پیشنهادهایی بود که از طرف هیات ایرانی مطرح و مورد قبول واقع شد.
دکتر متقی طلب با بیان اینکه دبیرخانه (پارک علم وفناوری گیلان) این مسوولیت را پیدا کرده تا سه ماه آینده ساختار این پیشنهاد را به مجمع ارائه کند ادامه داد: فن بازار جمهوری اسلامی از ۴سال پیش به صورت ملی در کشور برگزار شده است و هم اکنون خواستار برگزاری بین المللی آن با کشور های اسلامی هستیم.