اولین جشنواره ایده های خلاقانه هفتواد در شهرستان بم برگزار شد

۰۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۱:۳۴ کد : ۴۲۱۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۲۷
مراسم اختتامیه اولین جشنواره ایده های خلاقانه هفتواد در شهرستان بم و با حضور دکتر قوام رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان، مهندس اشک فرماندار، اعضای شورای شهر و تعدادی از روسا و اساتید دانشگاههای منطق ...
مراسم اختتامیه اولین جشنواره ایده های خلاقانه هفتواد در شهرستان بم و با حضور دکتر قوام رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان، مهندس اشک فرماندار، اعضای شورای شهر و تعدادی از روسا و اساتید دانشگاههای منطقه و جمعی از فناوران جوان و دانشجویان شهرستان بم به مناسبت روز جوان در سالن اداره ارشاد اسلامی شهرستان بم برگزار شد.
این جشنواره با هدف ترویج و تشویق ایده پردازی، خلاقیت و نوآوری و همچنین گردآوری ایده های برتر کارآفرینانه و نوآورانه در سطح منطقه، استان و کشور و فراهم نمودن زمینه حمایت از ایده های با اهداف اقتصادی توسط مرکز رشد فناوری شهرستان بم برگزار شد.
دکتر عباس قوام رئیس پارک علم و فناوری کرمان و رئیس جشنواره با تاکید بر اهمیت موضوع علم و فناوری بیان داشتند که کشور ما در پیشرفت های علمی و پژوهشی از  رتبه و جایگاه مناسبی در جهان برخوردار است اما در زمینه تبدیل علم به ثروت به برنامه ریزی و حمایت بیشتری از نخبگان و  فناوران کشور نیاز دارد و همچنین در خصوص نقش و جایگاه پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد و تاثیر آنها بر اقتصاد دانش بنیان توضیحاتی را برای حاضرین در مراسم ارائه نمودند.
مهندس اشک فرماندار بم ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و حاضرین به اهمیت بحث اقتصاد دانش بنیان و حمایت از افراد خلاق جامعه و کاربردی نمودن ایده های خلاقانه آنها اشاره نمودند.
مهندس معتمدی فر مدیر مرکز رشد فناوری شهرستان بم و دبیر اجرایی جشنواره گزارشی جامع درخصوص فرآیند برگزاری جشنواره ارائه دادند، در مجموع تعداد 132 ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال گردیده که در کمیته های تخصصی داوری مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت 3 ایده به عنوان ایده های برتر جشنواره انتخاب شدند. همچنین از تعداد 5 ایده به عنوان ایده های برگزیده با اهداء جوایز نفیس، لوح و تندیس جشنواره قدردانی بعمل آمد. از کل ایده های ارسال شده 67 درصد ایده ها از شهرستان بم، 17 درصد ایده ها از سایر شهرهای استان کرمان و همچنین 16 درصد ایده ها نیز از سایر استانهای کشور به جشنواره ارسال شده بود.
گفتنی است در پایان نیز شرکت کنندگان در مراسم از نمایشگاه جانبی جشنواره که در آن محصولات شرکتهای مستقر در مرکز رشد فناوری شهرستان بم معرفی شده بودند بازدید کردند.