برگزاری نهمین جشنواره علمی پژوهشی دانش‌آموزی ابن هیثم در استان البرز

۰۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۱ کد : ۳۹۸۲۹ اخبار
تعداد بازدید:۵۴۴
نهمین دوره جشنواره علمی پژوهشی دانش آموزی ابن هیثم ۳۱ خرداد و ۱ تیر با حضور ۱۵۰۰ دانش آموز در قالب ۷۲۰ تیم برگزار شد.
برگزاری نهمین جشنواره علمی پژوهشی دانش‌آموزی ابن هیثم در استان البرز

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، نهمین دوره جشنواره علمی پژوهشی دانش‌آموزی ابن هیثم با حضور ۱۵۰۰ دانش آموز در قالب ۷۲۰ تیم در سالن نمایشگاهی باغ گل‌های کرج برگزار شد.

نخستین دوره مسابقات علمی پژوهشی در استان البرز در سال ۸۱۳۸۶ با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری کرج زده شد که تاکنون با کمک اداره کل آموزش و پرورش استان البرز ۸دوره از این مسابقات در استان برگزار شده و ۳۱ خردادماه نهمین دوره از این مسابقات با نام "ابن هیثم" دانشمند ایرانی مسلمان و پدر علم اوپتیک فیزیک اپتیک برگزار شد.

این جشنواره شامل ۲۵ آیتم مسابقاتی در رشته‌های رباتیک, هوافضا, علوم کامپیوتر, نانو شیمی و زیست فناوری بود و که دانش‌آموزان در این جشنواره به رقابت علمی-عملی پرداختند و این جشنواره برای دومین سال پیاپی میزبان رقابت دانش‌آموزان البرزی در زمینه طرح‌های برتر نیز بود و در دو روز مجزا در تمام حوزه‌ها برگزار شد.

گفتنی است این مسابقات با حمایت شرکت دانش‌بنیان فناوران پارس ماهان فراتراشه از شرکتهای عضو پارک علم و فناوری البرز فعال در زمینه طرحی و تولید تجهیزات هوشمند سازی مدارس (دستگاه رایانا و تولید نرم افزارهای آموزشی) برگزار شد.