انتخاب دکتر کریمیان اقبال به عنوان رییس جدید "بخش غرب آسیا و شمال آفریقا انجمن IASP"

۰۴ آبان ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۹ کد : ۳۸۳۴ اخبار
تعداد بازدید:۴۸۴
دکتر مصطفی کریمیان اقبال، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان رییس بخش غرب آسیا و شمال آفریقا (WANA) انجمن IASP انتخاب شد. در حاشیه برگزاری کنفرانس جهانی انجم...
انتخاب دکتر کریمیان اقبال به عنوان رییس جدید "بخش غرب آسیا و شمال آفریقا انجمن IASP"
دکتر مصطفی کریمیان اقبال، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان رییس بخش غرب آسیا و شمال آفریقا (WANA) انجمن IASP انتخاب شد.
در حاشیه برگزاری کنفرانس جهانی انجمن بین‌المللی پارک‌های علمی در کشور قطر، دکتر مصطفی کریمیان اقبال با کسب اکثریت آرا به عنوان رییس بخش غرب آسیا و شمال آفریقا (WANA) انجمن IASP انتخاب شد.
این بخش از انجمن IASP دارای بیش از ۳۰ عضو از کشورهای ایران، عربستان، عمان، سوریه، اردن، کویت، مراکش، قطر، تونس، آذربایجان و امارات متحده عربی است.
پیش از این محمد آل مسکری از عمان ریاست این بخش را بعهده داشت.
انجمن بین‌ا‌لمللی پارک‌های علمی (IASP) در حال حاضر با ۴۰۶ عضو از ۷۳ کشور به عنوان بزرگترین انجمن پارک‌های علمی در جهان محسوب می‌شود. این انجمن هر ساله به میزبانی یکی از اعضای این انجمن و با هدف تبادل تجربیات و هم‌افزایی بین اعضا برگزار می‌شود که سی‌امین کنفرانس جهانی و سالگرد تاسیس این انجمن امسال به میزبانی کشور قطر برگزار شد.
همچنین انجمن بین‌المللی IASP شامل شش بخش آفریقا، اروپا، آمریکای شمالی، آسیا-اقیانوسیه، آمریکای لاتین، و غرب آسیا-شمال آفریقا (WANA) است.
ریاست غرب آسیای  IASPبرای چهار دوره متوالی از سال ۲۰۰4 تا ۲۰۱۲ بر عهده کشور ایران بود که سهم شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دو بار و پارک استان گیلان و پارک یزد یک بار بوده است و در سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ ریاست آن را کشور عمان بعهده داشته است