وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست برخط با خبرنگاران کشور:

پارک علم و فناوری هرمزگان یکی از پارک‌های موفق در حوزه کسب و کارهای نوپاست

۲۰ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۱ کد : ۳۸۱۲۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۲۲
دکتر محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز (شنبه) در نشست برخط با خبرنگاران کشور که به صورت آنلاین از طریق شبکه بومی اشتراک ویدئو آنلاین انجام شد، پارک علم و فناوری هرمزگان را یکی از پارک‌های موفق در حوزه کسب و کارهای نوپا دانست.
پارک علم و فناوری هرمزگان یکی از پارک‌های موفق در حوزه کسب و کارهای نوپاست

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری هرمزگان، دکتر آذری جهرمی در این نشست، در پاسخ به این پرسش که یکی از موضوعات مورد تاکید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمایت از کسب و کارهای نوپای فاواست و از آنجا که این موضوع مورد تاکید ویژه دولت هست و در استان هرمزگان نیز چنین شرکت‌هایی در قالب استارتاپ در حال شکل گیری است، چه حمایت‌های ویژه‌ای از محل اعتبارات ملی و استانی صورت گرفته و نحوه ارائه این تسهیلات به چه شکل خواهد بود، گفت: مهم‌ترین بحث در این حوزه ایجاد زیست بوم برای فعالیت کسب و کارهای نوپاست که به صورت کشوری در حال پیگیری هستیم.
وی با بیان اینکه ایجاد زیست بوم کسب و کار بسیار حائز اهمیت است، گفت: برخی از این اقدامات به صورت کشوری در حال پیگیری است تا اقتصاد کشور در این زمینه تسهیل شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص برنامه‌ها و اقدامات این وزارتخانه در راستای حمایت از کسب و کارهای نوپا گفت: قرار است که در هر استان با توجه به ظرفیت‌های آن از کسب و کارهای موجود حمایت کند تا زمینه تجاری‌سازی این کسب و کارها فراهم آید.
وی همچنین به اجرا و پیگیری طرح تکاپو با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد که در هفت استان پیاده سازی شده و نتایج مثبتی داشته و قرار است به همه استان‌ها تسری پیدا کند که در راستای اصلاح زیست بوم در کوتاه مدت حرکت شود.
دکتر آذری جهرمی با بیان اینکه توجه ویژه به موقعیت هر استان حائز اهمیت است، اظهار داشت: در پارک علم و فناوری هرمزگان کسب و کار نوپای موفقی وجود دارد از این رو رئیس جمهوری نیز در سفر به این استان از سه شرکت تجلیل کرد که این نشان از فعالیت خوب کسب و کارهای نوپا و فعالان این حوزه است.
وی تصریح کرد: استان هرمزگان هم از لحاظ گردشگری و هم از لحاظ خدمات، ظرفیت‌های خوبی برای رشد دارد و می‌تواند به صورت بالفعل در اختیار اقتصاد کشور قرار گیرد.