قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم:

عمده توفیقات پارک‌های علم و فناوری استان‌ها ارتباط مستقیم با حمایت‌های استان از این بخش دارد

۲۰ اسفند ۱۳۹۶ | ۰۸:۲۶ کد : ۳۸۱۰۳ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۱۰۰۳
دکتر مهدی کشمیری، قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در امور فناوری، در سفر خود به استان زنجان به منظور افتتاح پارک علم و فناوری استان، در بیست و دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان حضور یافت و گفت: بخش عمده توفیقات پارک‌های علم و فناوری استان‌ها، ارتباط مستقیمی با حمایت‌های استان از این بخش دارد.
عمده توفیقات پارک‌های علم و فناوری استان‌ها ارتباط مستقیم با حمایت‌های استان از این بخش دارد

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر کشمیری در این آئین با اشاره به اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در بخش‌های مختلف تجاری، فرهنگی و اجتماعی مراکزی را دارد، خاطرنشان کرد: این شهرک معادل آنچه که از منابع ملی دریافت کرده از طرف دستگاه‌های استانی نیز حمایت شده است و امیدوارم که پارک علم و فناوری استان زنجان نیز همین رویکرد را داشته باشد و به همکاری با دیگر بخش‌ها توجه جدی کند.
سرپرست دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم اظهار امیدواری کرد: پارک علم و فناوری استان زنجان با توجه به پتانسیلی که در استان زنجان در این حوزه وجود دارد، بتواند جایگاه خود را بدست آورد.
در ادامه دکتر داوود مرادخانی رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان با اشاره به پیاده‌سازی برش استانی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در اقتصاد دانش‌بنیان، گفت: برش استانی برای استان زنجان برابر با ۱.۲ درصد بوده که با تعداد ۳۵ شرکت دانش‌بنیان در استان، مطابق با ابلاغیه ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی کشور در سال ۱۳۹۴، تحقق یافته است.
وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان استان زنجان در حوزه‌های فناوری زیستی، مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر نانو، سخت‌افزارهای برق، الکترونیک و لیزر، فناوری اطلاعات و ارتباطات، ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته فعالیت می‌کنند.
دکتر مرادخانی درخصوص مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان استان زنجان، تصریح کرد: فقدان کارگزار ارزیاب دانش‌بنیان استانی، نبود امکان ایجاد ساختمان فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی در استان و عدم وجود شرکت‌های مدیریت صادرات دانش‌بنیان در استان از جمله مشکلاتی است که پارک علم و فناوری استان با آن مواجه است.
همچنین در ادامه این نشست، با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، استاندار زنجان، رئیس پارک علم و فناوری زنجان و قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در امور فناوری، تفاهم نامه همکاری در راستای حمایت از پارک علم و فناوری استان زنجان منعقد شد.
بر اساس این تفاهم نامه همکاری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن حمایت از تأسیس پارک علم و فناوری زنجان، از ایده‌های مستقر در این پارک علم و فناوری شامل راه‌اندازی دیتا سنتر ، شهر سایبری(cyber city) و برج سایبری (cyber tower) نیز حمایت می‌کند.
دکتر کشمیری در ادامه سفر خود به استان زنجان از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور استان نیز بازدید کرد.