امضای تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری کرمانشاه و سازمان‌ صنعت، معدن و تجارت این استان

۲۸ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۰ کد : ۳۷۶۵ اخبار
تعداد بازدید:۳۷۹
به منظور حمایت از تولید و ارتقاء سطح فن‌آوری و نوآوری، سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند. در این تفاهم‌نامه که به امضای معصومه خ...
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری کرمانشاه و سازمان‌ صنعت، معدن و تجارت این استان
به منظور حمایت از تولید و ارتقاء سطح فن‌آوری و نوآوری، سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.
در این تفاهم‌نامه که به امضای معصومه خان احمدی سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه و سید نعمت اله حقیقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه رسید مقرر گردید با برگزاری جلسات مشترک رؤسای دانشگاه‌ها و موسسات علمی،پژوهشی با هدف تقویت ارتباط و در جهت رفع نیازها و مشکلات تخصصی در واحدهای صنعتی تولیدی استان در قالب پایان نامه‌های دکتری بررسی و مورد حمایت مشترک دو سازمان قرار گیرد.
از دیگر بندهای این تفاهم‌نامه می توان به برگزاری برنامه‌های ویژه‌ درقالب جشنواره، ایده‌شو، استارتاپ به صورت مشترک و به منظور آشنایی همکاری و هم افزایی واحدهای صنعتی-تولیدی در شهرک‌های صنعتی و واحدها و شرکت‌های فناور در پارک علم و فناوری، جلسات هم اندیشی پارک و سازمان با حضور مدیران واحدهای صنعتی دارای پروانه تحقیق و توسعه و مراکز پژوهشی، اشاره نمود.
همچنین سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کرمانشاه متعهد شد تا نسبت به تشویق و ترغیب واحدهای R&D فعال جهت بهرمندی از حمایت‌ها و امتیازات موضوع قوانین و دستور العمل‌های جاری پارک علم و فناوری استان اقداماتی را صورت دهد تا حداقل سالانه 6 واحد R&D از شرکت‌ها و واحدهای صنعتی-تولیدی استان تحت حمایت پارک علم و فناوری قرارگیرند.
استقرار واحدهای تحقیق و توسعه (R&D) شرکت‌ها و کارخانجات مستقر در شهرک‌های صنعتی استان، با هماهنگی مدیریت شرکت شهرک‌های صنعتی استان در قطعه‌ای از اراضی هر شهرک از مفاد دیگر این تفاهم نامه بود که قرار شد نحوه ایجاد این واحدها پس از انجام هماهنگی‌ها و طی تشریفات اداری از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام گردد.
استقرار و انجام فعالیت شرکت‌ها و واحدهای فناور در پارک علم و فناوری با هدف ارائه خدمات متقابل این واحدها با شرکتها و واحدهای صنعتی با واگذاری ده درصد(10%) از سوله‌ها، کارگاه‌ها و سالن‌های تحت اختیار مدیریت شرکت شهرک‌های صنعتی استان به صورت اجاره و یا تملک، بازدیدهای مشترک از واحدهای صنعتی استان که دارای قابلیت دانش بنیان هستند،همکاری و مشاوره به واحدهای صنعتی استان که دارای واحد تحقیق و توسعه فعال هستند به منظور بهره مندی از حمایت‌ها و امتیازات موضوع قوانین و دستور العمل‌های جاری در پارک علم و فناوری استان،تقویت و افزایش واحدهای دانش‌بنیان تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی، با برنامه ریزی و حمایت،مشاوره پارک علم و فناوری و در نهایت تقبل اجرا و هزینه برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع آشنایی صنعتگران با مزایا و حمایت های قانونی از شرکت ها و موسسات دانش بنیان،مراکز رشد و پارک علم و فناوری و سایر کارگاههای مرتبط توسط پارک علم و فناوری کرمانشاه از دیگر مفاد این تفاهم نامه بود.