امضای تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه یزد

۲۷ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۵ کد : ۳۷۳۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۲۱
طی مراسمی تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه یزد با حضور مدیران این دو مجموعه در سالن کنفرانس دانشگاه یزد به توسط داریوش پورسراجیان رئیس پارک علم و فناوری و محمدصالح اولیاء، رئیس د...
امضای تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه یزد
طی مراسمی تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه یزد با حضور مدیران این دو مجموعه در سالن کنفرانس دانشگاه یزد به توسط داریوش پورسراجیان رئیس پارک علم و فناوری و محمدصالح اولیاء، رئیس دانشگاه یزد به امضا رسید.
این تفاهم نامه در راستای راه اندازی و مدیریت پردیس فناوری (مرکز نوآوری، مرکز شتاب دهی، مرکز رشد، ساختمان چندمستأجره و سایت استقرار شرکت های دانش بنیان) در دانشگاه یزد منعقد شد.
داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد در نشست حاشیه ای امضای تفاهم نامه با بیان اینکه خوشبختانه استان یزد در بسیاری از زمینه ها در وزارت علوم و کشور پیشرو بوده است، گفت: امیدواریم با امضای این تفاهم نامه و همکاری میان پارک یزد و دانشگاه، نسخه عملی جدیدی در زمینه همکاری پارک ها و دانشگاه ها به وزارت علوم ارائه شود.
وی ضمن تقدیر از نگاه عمیق و مثبت ریاست دانشگاه یزد به مقوله فناوری، گفت: با توجه به اشراف کامل رئیس دانشگاه یزد به کار پارک های علم و فناوری به طور قطع این تفاهم نامه آغاز یک همکاری خوب و مفید بین دو نهاد خواهد بود.
محمد صالح اولیاء، رئیس دانشگاه یزد نیز در این نشست با بیان اینکه زنجیره پارک و دانشگاه به هم پیوسته است و خروجی های دانشگاه در پارک مشغول هستند،گفت: با وجود اینکه تاکنون همکاری های خوبی بین مجموعه پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه یزد صورت گرفته است، امیدواریم با امضای این تفاهم نامه همکاری ها به صورت جدی تر و عملیاتی صورت گیرد.
وی تصریح کرد: آینده در گرو هم افزایی این دو نهاد است زیرا توسعه شرکت های دانش بنیان و توسعه فناوری، با ایجاد ارتباط بین دانشگاه و پارک سرعت بیشتری می گیرد.