امضای تفاهم نامه پارک علم و فناوری یزد و مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM مالزی

۳۰ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۴ کد : ۳۶۳۸ اخبار
تعداد بازدید:۲۶۹
تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM با حضورافخم، سفیر ایران در مالزی، محمد صالح، مشاور وزیر آموزش عالی مالزی و سمسیلا رئیس پارک فناوری دانشگاه UPM...
امضای تفاهم نامه پارک علم و فناوری یزد و مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM مالزی
 
تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM با حضورافخم، سفیر ایران در مالزی، محمد صالح، مشاور وزیر آموزش عالی مالزی و سمسیلا رئیس پارک فناوری دانشگاه UPM در محل سفارت ایران در مالزی به امضای طرفین رسید.
بر اساس این تفاهم نامه Uni Trans Tech متعهد به همکاری در زمینه کمک به فروش محصولات شرکت های فناور ایرانی در مالزی، تسهیل در حضور شرکت های فناور طرفین در نمایشگاه های تخصصی دو کشور، تسهیل در حضور دانش آموزان طرفین در مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی ایران و مسابقات اختراعات مالزی شد.
در جلسه ای که در حاشیه امضای این تفاهم نامه برگزار شد، احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد ضمن تاکید بر اهمیت اقتصاد دانش بنیان و حمایت دولت از شرکت های فناور و گسترش بازارهای بین المللی محصولات آن ها، به تشریح فعالیت ها و عملکرد این پارک پرداخت.
در ادامه نیز سفیر ایران در مالزی در سخنانی با اشاره به رشد سریع علم و فناوری در جهان بر اهمیت ارتباط علمی کشورها با در نظر گرفتن پتانسیل ها و سطح علمی دو طرف تاکید کرد.
وی ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری مسابقات ابتکارات و نوآوری دانش آموزی، آمادگی سفارت ایران در برگزاری هرچه بهتر این مسابقات را اعلام کرد.