با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفت؛

رونمایی از سه محصول فناورانه شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

۱۱ آذر ۱۳۹۶ | ۰۸:۲۱ کد : ۳۶۰۰۴ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۴۵۲
سه محصول فناورانه شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل این شهرک رونمایی شد.
رونمایی از سه محصول فناورانه شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، یکی از محصولات رونمایی شده دستگاه وکیوم تراپی زخم مدل Integro ، محصول شرکت طب تجهیز پایا است که شامل دستگاه Integro و پانسمان Integro می‌باشد و با سه مکانیسم جذب ترشحات زخم به لایه جاذب پانسمان، اجازه تبخیر مقداری از ترشحات توسط لایه پلی اورتان و انتقال ترشحات زخم به میزان ۵۰ سی سی به محفظه جمع‌آوری، ترشحات عفونی را از سطح زخم به بیرون هدایت می‌کند.

دستگاه وکیوم تراپی زخم مدل iSimplex دیگر فناوری شرکت طب تجهیز پایا است که امکان درمان زخم را با محلول‌های آنتی سپتیک و یا شستشوی زخم را با نرمال سالین به طور اتوماتیک می‌دهد. این دستگاه دریچه جدیدی را برای درمان زخم‌های مزمن و عفونی باز می‌کند، همچنین تکرر و زمان شستشوی زخم در برنامه دستگاه قابل تنظیم است و بعد از آن بدون نیاز به حضور پرسنل پزشکی، شستشوی زخم توسط دستگاه انجام می‌شود.

فلورید منیزیم، محصول شرکت رایکا صنعت افرند نیز در بازدید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از توانمندی های شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد.

این محصول یکی از مهمترین گروه‌های سرامیکی فلوریدی محسوب می‌شود که با توجه به خواص منحصر به فرد آن در زمینه تولید پنجره‌های مادون قرمز و پوشش‌های ضد انعکاس، دارای کاربرد بسیار فراوانی است، از این رو و با توجه به نیاز کشور در صنایع مختلف جهت جلوگیری از خروج ارز و بومی‌سازی تولید این ماده، شرکت رایکا صنعت افرند در زمینه تولید نانو پودر منیزیم فلورید در حال فعالیت است.

ریزساختار نانومتری با ابعاد ۳۰ تا ۵۰ نانومتر، خلوص بالای ۹/۹۹، تک فاز بودن محصول، قسمت تمام شده کمتر نسبت به نمونه تجاری، قابلیت ایجاد تغییر در ماهیت ریز ساختار از جمله مزایای این فناوری است.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با ایجاد و بهره‌برداری از مراکز رشد و پارک‌‌های علم و فناوری وابسته به خود توانسته است با نقش‌آفرینی در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای رشد و توسعه بیش از ۴۸۰ شرکت‌دانش‌بنیان، قدم‌های موثری را در راه توسعه اقتصادی کشور بردارد.