امام جمعه موقت قم: پیشرفت در علم و فناوری موجب استواری قدرت سالم و اسلامی است

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۳ کد : ۳۵۵۸ اخبار
تعداد بازدید:۲۶۱
آیت الله اعرافی در خطبه های عبادی-سیاسی نماز جمعه این هفته پیشرفت در علم و فناوری را موجب استواری قدرت سالم و اسلامی دانست و اظهار داشت: ما همه باید دست‌به‌دست هم دهیم و در پرتو اندیشه امام و ...
امام جمعه موقت قم: پیشرفت در علم و فناوری موجب استواری قدرت سالم و اسلامی است
 
آیت الله اعرافی در خطبه های عبادی-سیاسی نماز جمعه این هفته پیشرفت در علم و فناوری را موجب استواری قدرت سالم و اسلامی دانست و اظهار داشت: ما همه باید دست‌به‌دست هم دهیم و در پرتو اندیشه امام و رهبری و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی کشوری نیرومند و صاحب قدرت به معنای صحیح و درست آن بسازیم که یکی ازاصول این قدرت پیشرفت در علم و فناوری است.
خطیب این هفته نماز جمعه قم افزود: علم، دانش و فناوری یکی از مبانی قدرت در جهان امروز است. ما هم اگر بخواهیم به سمت احیای تمدن اسلامی و احیای ارزش‌های الهی حرکت کنیم باید در حوزه علم و فناوری تلاش کنیم. مسئولیت دانشگاه و دانشمندان و مراکز علمی و حوزه‌های ما در این زمینه خیلی مهم است.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد: در اینجا باید گواهی داد که از مهم‌ترین مدافعین رشد علمی کشور در طول سال‌های گذشته مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) بودند. ایشان‌ همواره با دقت کامل جریان پیشرفت علمی و رشد توسعه و فناوری کشور را رصد و یادآوری می‌کنند.
وی ادامه داد: پیشرفت‌های کشور در قلمرو علم و دانش و فن‌آوری‌های گوناگون با همت دانشمندان انقلابی و پرتلاش ما شگفت‌انگیز بوده است که درخور تقدیر و تحسین است، اما آنچه ما باید در مورد آن تأکید کنیم این است که رشد علمی ما نباید متوقف شود. تلاش دانشمندان ما باید در جهت پیشرفت‌های بیشتر علمی و عبور از مرزهای دانش باشد. ما در شرایطی قرار داریم که پایه‌های علمی ما باید با همت جوانان و دانشجویان و دانشمندان و علما و فضلای ما روزبه‌روز افزایش پیدا کند.
آیت الله اعرافی در پایان این بخش از سخنان خود خاطر نشان کرد: اگر پایه‌های علمی کشور، قوی و استوار بود همه دنیا در برابر آن تواضع خواهد کرد و مبانی قدرت ما استوار خواهد شد. باید به‌شدت مراقب باشیم که این رشد علمی ما کند نشود و جایگاه عملی ما در قلمروهای گوناگون صیانت شود.