پارک علم و فناوری استان کردستان به عنوان برگزار کننده نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری انتخاب شد

۰۹ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۷ کد : ۳۵۲۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۵۹۹
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان، در این جلسه که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط برگزار شد، دکتر سعیدی رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان برگزار کننده نمایشگاه هفته پژوهش در سال گذشته، با اشاره به اینکه در سال جاری مسئولیت برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فن بازار به پارک علم و فناوری استان کردستان واگذار شده است، پیشنهاداتی را در خصوص چگونگی برگزاری هر چه باشکوه‌تر نمایشگاه سال جاری ارائه کرد.
پارک علم و فناوری استان کردستان به عنوان برگزار کننده نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری انتخاب شد

وی با اشاره به عدم استقبال آحاد جامعه از نمایشگاه هفته پژوهش در سال‌های گذشته، اظهار کرد: یکی از راهکارهای برطرف کردن این ضعف، پررنگ کردن نقش پژوهش در زندگی روزمره مردم است و به همین دلیل لازم است پژوهش‌های دانشگاهی و سایر دستگاه‌ها تقاضا محور بوده، در جهت رفع مشکلات جامعه باشد. سعیدی با اشاره به عدم موفقیت بسیاری از کسب و کارها در استان کردستان گفت: یکی از این برنامه‌های مفید می‌تواند اختصاص غرفه‌ای برای ارائه مشاوره به کسب و کارهایی باشد که با مشکل مواجه شده‌اند. لازم است با اطلاع رسانی گسترده و هدفمند توسط صدا و سیما در رادیو و تلویزیون و شهرداری در سطح شهر، جامعه را از این اقدام مطلع سازیم و به صورت عملی برای رفع موانع و مشکلات رونق کسب و کار در نمایشگاه هفته پژوهش اقدام کرد تا مردم بتوانند از دستاوردهای هفته پژوهش بهره مند شوند. وی با تاکید بر رسالت پارک علم و فناوری به عنوان نهادی که باید دارای بیشترین ارتباط با دانش آموزان و دانشجویان باشد، اعلام کرد: بهتر است در کنار کارشناسان متخصص از دانشجویان در معرفی دستاوردهای و محصولات سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف استفاده کنیم و برای آشنایی دانش آموزان با فضای پژوهش نیز برنامه‌های بازدید مدارس تدارک دید.
در ادامه برخی از حاضران نظرات و پیشنهادات خود را به منظور هر چه بهتر برگزاری نمایشگاه ارائه کردند. مهندس عبدموخر، رئیس اداره آموزش و پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن، تجارت استان و از کارشناسان خبره حوزه کسب و کار، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و عملی در جوار نمایشگاه، و جذب سرمایه گذاران برای بازدید از نمایشگاه را بسیار ضروری دانست و گفت: راه اندازی کسب و کار نیاز به سرمایه گذار دارد پس با اطلاع رسانی صحیح، راه اندازی غرفه تخصصی و ارائه برنامه‌های جذاب می‌توان سرمایه گذاران را برای حضور در نمایشگاه ترغیب و تشویق کرد. مهندس کیان، مدیر تجاری سازی مرکز تحقیقات کشاورزی استان نیز راه اندازی کلینیک کسب و کار و ارائه مشاوره به متقاضیان این حوزه و سرمایه گذاری بر روی دانش آموزان و دانشجویان را از اولویت‌های هفته پژوهش برشمرد و گفت: باید سعی کرد که علاوه بر برنامه‌های جذاب، فضایی شاد و متنوع را فراهم آورد تا مخاطبان خاص به حضور در نمایشگاه رغبت نشان دهند. قادری، معاون پژوهشی آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج نیز برگزاری کارگاه‌های کسب و کار مختص دانش آموزان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: دانش آموزان آینده سازان جامعه هستند پس بهتر است در هر کدام از برنامه‌های آموزشی و پژوهشی بخش اعظمی را به آنها اختصاص دهیم. وی به نماینده شهرداری نیز پیشنهاد داد تا تمامی بیلبوردهای شهرستان سنندج به اطلاع رسانی در این زمینه اختصاص یابد. دکتر صادقی، رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان نیز ارائه تحقیقات یک سال اخیر در استان، نمایش محصولات جذاب و کاربردی و حضور حداکثری دانش آموزان را در این نمایشگاه را ضروری دانست.