حضور پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در استانبول- ترکیه

۰۷ آبان ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۴ کد : ۳۵۱۸۷ اخبار
تعداد بازدید:۵۴۸
شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی محصولات و دستاوردهای خود را در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه ارائه کردند.
حضور پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در استانبول- ترکیه

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران استانبول- ترکیه با حضور فاتح متین معاون وزیر اقتصاد ترکیه، حسین اسفهبدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های ایران، مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت و رئیس صنایع پتروشیمی ایران، جم شنل مدیرعامل نمایشگاه استانبول، محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر کشورمان در ترکیه و تعدادی از مسؤولان اقتصادی و سیاسی دو کشور روز چهارشنبه ۳ آبان سال جاری به طور رسمی افتتاح شد.

این نمایشگاه با حضور ۸۷ شرکت و مؤسسه ایرانی و در فضایی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع برپا شده است. همچنین شرکت‌های فناور و دانش بنیان پدیده پیشگامان توسعه اروم، توسعه ایمن الکترونیک باختران و آذر خاک آب ارومیه مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی محصولات خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشتند.
برپایی این نمایشگاه در پی توسعه روابط همه جانبه کشورمان با ترکیه و با هدف معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های ایران در حوزه صنعتی، بازرگانی و اقتصادی برنامه ریزی شده و پس از ۱۲ سال توقف، برپایی نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکیه، اقدامی مهم به شمار می‌رود.
در این نمایشگاه بخش پتروشیمی، صنایع ساختمانی، صنعت خودرو، گردشگری و ایرانگردی، صنایع هوایی، صنایع چوب و سلولزی، صنایع فلزی، صنایع غذایی، محصولات کشاورزی، معدن و صنایع معدنی، لوازم خانگی، محصولات فرهنگی و هنری و صنایع دستی توانمندی‌های خود را عرضه کرده‌اند و علاوه بر این، دو منطقه آزاد صنعتی و تجاری ماکو و انزلی نیز به معرفی ظرفیت‌های موجود خود در این مناطق برای سرمایه گذاری می‌پردازند.
گفتنی است نخستین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در استانبول از ۳ تا ۶ آبان ماه به مدت ۴ روز در محل نمایشگاه‌های CNR استانبول ترکیه برگزار شده است.