دانش فنی تولید نانو کامپوزیت‌های پلیمری از شرکت دانش بنیان اصفهانی به شرکت ارمنستانی منتقل می‌شود

۰۴ مهر ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۳ کد : ۳۴۳۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۴۹۰
دانش فنی تولید نانو کامپوزیت‌های پلیمری با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای از شرکت دانش بنیان آریا پلیمر پیشگام، مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، به یک شرکت ارمنستانی منتقل خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، در حاشیه فروم اقتصاد و فناوری نانو در کشور ارمنستان، تفاهم‌نامه انتقال دانش فنی تولید نانو کامپوزیت‌های پلیمری توسط شرکت آریا پلیمر پیشگام به شرکت ارمنستانی منعقد شد.
این تفاهم نامه که توسط محمد علی آبادی، مدیرعامل شرکت آریا پلیمر پیشگام امضا شده است، منجر به تولید محصولات پلیمری با کیفیت بالاتر در ارمنستان خواهد شد.
فروم اقتصاد و فناوری نانو با حضور سورن کارایان، وزیر اقتصاد کشور ارمنستان به همراه دکتر حسین اسفهبدى، معاون وزیر و رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامى بین المللى نمایشگاه‌هاى ایران، سید کاظم سجادى، سفیر ایران در ارمنستان و همچنین دکتر سعید سرکار ریس ستاد توسعه فناوری نانو ایران برگزار شد.
کامپاند نانو افزودنی برای محصولات UPVC حاوی ترکیب نانو ذرات مناسب و حامل‌های ویژه UPVC است، خواص فیزیکی، مکانیکی و حرارتی محصولات همچون استحکام ضربه، دمای نرم‌شدگی و ظاهر نمونه را در محصولات UPVC بهبود می‌بخشد که می‌توان به لوله، اتصالات و پروفیل در و پنجره به عنوان مهمترین محصولات این نانو افزودنی اشاره کرد.
شرکت آریا پلیمر پیشگام در سال ۱۳۸۷ با حضور چند تن از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی اصفهان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تاسیس شد که قبل از آن به عنوان هسته فناوری با ایده محوری تولید نانوکامپوزیت PP/MMT در مرحله رشد مقدماتی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر گردید.