افتتاح بزرگترین مرکز زیست فناوری و نانو فناوری کشاورزی کشور

۰۸ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۹ کد : ۳۴۳۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۷
همزمان با گرامیداشت هفته دولت، بزرگترین مرکز زیست فناوری و نانو فناوری کشاورزی کشور به همت شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری فارس در منطقه ویژه اقتصادی شیراز افتتاح و به بهره برداری ر...
افتتاح بزرگترین مرکز زیست فناوری و نانو فناوری کشاورزی کشور
 
همزمان با گرامیداشت هفته دولت، بزرگترین مرکز زیست فناوری و نانو فناوری کشاورزی کشور به همت شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری فارس در منطقه ویژه اقتصادی شیراز افتتاح و به بهره برداری رسید.
در ابتدای این مراسم دکتر فرید مُـر، رئیس پارک علم و فناوری فارس ضمن قدردانی از تلاش های مدیران و کارکنان شرکت آریا نانو سیز، به عنوان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری فارس در راه اندازی و افتتاح این پروژه بزرگ کشوری، توجه به نوآوری و پویا بودن شرکت های دانش محور را لازمه موفقیت و پایدار بودن آنها دانست و اشاره کرد که بایستی به علوم و فنون جدید توجه ویژه داشت و باید به سمت Hi-Techبودن حرکت کرد.
رئیس پارک علم و فناوری فارس همچنین گفت: استفاده بی رویه از کودهای شیمیائی باعث نیتراته شدن آب های آشامیدنی شده که بایستی با استفاده از تکنولوژی های نوین سعی در سالم سازی منابع غذائی و استفاده بهینه از این منابع نمود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نیز در سخنانی درباره کارخانه آریا نانو سیز تولید کننده انواع کودهای ریز مغذی گفت: این کارخانه با ظرفیت پنج هزار تن با سرمایه گذاری 70 میلیارد ریال راه اندازی شده است.
مهندس قاسمی افزود: این کارخانه تولیدکننده محصولات کشاورزی با استفاده از فناوری نانو است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس اظهار کرد: اسیدهای آمینه، آمینوکلات ها، ترکیبات ضدسرمازدگی، ضدخشکسالی، ترکیبات ضد از بین رفتن بوته گیاهان و کودهای خود حل شونده (جوشان) از محصولات این کارخانه است.
مهندس افشانی استاندار فارس در این مراسم با اشاره به نمایان شدن حرکت های خوب اقتصادی در سال جاری و دولت تدبیر و امید، پرداخت های مناسب تسهیلات را در استان مناسب دانسته و بیان داشت که بایستی این حرکت رو به جلو استان حفظ گردد.
استاندار فارس همچنین با اشاره به اساس اقتصاد استان بر پایه کشاورزی، تولید محصولات مرتبط با این حوزه با تکنولوژی و علم روز رو از مهم ترین نیازهای استان فارس دانست.
شایان ذکر است این کارخانه که بزرگترین مرکز زیست فناوری و نانو فناوری کشاورزی کشور است به همت شرکت آریا نانو سیز، از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع تبدیلی پارک علم و فناوری فارس، راه اندازی و افتتاح شده است.