اعمال مشوق‌های مناطق آزاد تجاری برای شرکت‌ تکنولوژی محور در پارک علم و فناوری استان مازندران

۲۴ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۷ کد : ۳۴۱۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۰
دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران با اعلام حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این پارک گفت: مشوق‌های منطقه آزاد تجاری به‌مدت 20 سال برای شرکت‌های تکنولوژی‌محور مستقر در پار...
دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران با اعلام حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این پارک گفت: مشوق‌های منطقه آزاد تجاری به‌مدت 20 سال برای شرکت‌های تکنولوژی‌محور مستقر در پارک‌های علم و فناوری فراهم می‌شود.
وی با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری یکی از راهکارهای توسعه فناوری هستند که در نهایت منجر به خلق ثروت برای یک جامعه می‌شوند، اظهار کرد: این مجموعه‌های علمی، با ایجاد یک ارتباط سازمان‌یافته و منطقی بین دانشگاه و صنعت، در واقع به‌عنوان حلقه مفقوده ارتباط بین این دو نهاد عمل می‌کنند.
دکتر معتمدزاگان با اعلام اینکه پارک علم و فناوری مازندران بستری مناسب برای توسعه همکاری‌های سه‌جانبه (دولت، دانشگاه و صنعت) است، افزود: طراحی سیستم نوآوری ملی برای ارتباط بین دانشگاه و صنعت، حمایت مؤثر از احداث صنایع کوچک متکی بر نوآوری، افزایش قدرت رقابت در مؤسسات بزرگ موجود و ایجاد یک فضای جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی به‌منظور توسعه اقتصادی از دیگر شاخصه‌های آن است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر اقتصاد دانش‌بنیان به‌عنوان موتور پیشرو اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه جایگاه ویژه‌ای در کشور داشته که در هیچ مقطع زمانی به این اندازه مهم جلوه نکرده است، تصریح کرد: مطابق قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان، پارک علم و فناوری، منطقه آزاد تجاری محسوب می‌شود با این تفاوت که تنها شرکت‌های تکنولوژی‌محور می‌توانند در آن فعالیت کنند.