دوازدهمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی لکوکاپ در ساری برگزار شد

۲۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۷ کد : ۳۳۹۵۴ اخبار
تعداد بازدید:۷۱۹
دوازدهمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی لکوکاپ با حمایت پارک علم و فناوری مازندران برگزار شد.
دوازدهمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی لکوکاپ در ساری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران، عباس شاکری دبیر اجرایی دوازدهمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی لکوکاپ گفت: دوازدهمین دوره مسابقات ملی خلاقیت های علمی پژوهشی لکوکاپ با شعار"آینده از آن ماست" در ساری برگزار شد.
شاکری اظهار کرد: در رقابت‌های رشته لکو روبو دانش آموزان در هر مقطع سنی با سرفصل آموزشی مربوط به سن خود ساخت ربات را آموزش می‌بینند و با ربات هایی که باذهن خلاق و مهارت دست خود ساخته‌اند در مسابقات ملی لکو کاپ شرکت کرده و با دانش آموزان هم مقطع خود به رقابتی سالم می‌پردازند.
وی تصریح کرد: در رشته لکو مس محاسبات ذهنی و چرتکه ای در این رشته بعد از مدتی کار کردن با چرتکه یک تصویر مجازی از آن در ذهن شکل می‌گیرد و به سرعت اعمال محاسباتی مانند جمع، تفریق، ضرب و تقسیم را به صورت ذهنی با سرعت بسیار بالا انجام دهند و در مسابقات لکوکاپ شرکت کرده و با دانش آموزان هم مقطع خود به رقابت می پردازند.
دبیر اجرایی دوازدهمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی لکوکاپ در ساری با بیان اینکه در بخش لکو فلای یا همان هوافضا به دانش آموزان ساخت تعدادی سازه مانند راکت آبی و گلایدر آموزش داده می‌شود، خاطرنشان کرد: با انجام آزمایش هایی می‌توانند میزان عوامل موثر بر آنها رو را بررسی و در نهایت سازه های متنوعی را طراحی کنند.
شاکری با اشاره به اینکه در لکو پل یا سازه های پل ماکارونی دانش آموزان می‌توانند سازه های چند صد گرمی با استفاده از ماکارونی بسازند گفت: برخی می‌توانند تا پانصد برابر وزن خود را به عنوان بار تحمل کنند و پس از برگزاری دوره توانایی خودشان را در مسابقات به نمایش بگذارند.
وی با بیان اینکه در لکوکیو مزرعه فکر نیز دانش آموزان با لذت می‌توانند به امر ساخت بپردازند، افزود: مزرعه فکر متشکل از مجموعه بازی هایی است که براساس هوش چند گانه گاردنر طراحی شده در این رشته دانش آموزان با انجام بازی های جذاب و مهیج می‌توانند به توانایی ذهنی خود پی ببرند.
دبیر اجرایی دوازدهمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی لکوکاپ در ساری گفت: دوره آموزشی لکو کمیکار زمینه آشنایی دانش آموزان با عناصر شیمیایی، پیوند یونی، محلول سازی و غیره که برگرفته از مباحث درسی است فراهم می آید و بعد از گذراندن دوره ها افراد توانمندی شرکت در انواع مسابقات را کسب می‌کنند.
شاکری افزود: در لکو تری دی به دانش آموزان آموزش داده می‌شود تا مدلی را که در ذهن خود دارند به صورت سه بعدی بسازند.
وی گفت: دوره های لکو لب با دو رویکرد انجام آزمایش کتاب های درسی و آزمایش های جذاب خارج از کتاب مانند ساخت مایع ظرفشویی، صابون و غیره، ساخت و فرمولاسیون انواع فرآورده های شیمیایی آموزش داده می‌شود و دانش آموختگان می‌توانند آموخته های خود را با دیگر دانش آموزان در لکو کاپ مورد آزمایش قرار دهند.
دبیر اجرایی دوازدهمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی لکوکاپ در ساری با بیان اینکه این رقابت با حضور شرکت کنندگانی از ۶۷ شهر و ۱۴۲ نمایندگی در روز جمعه ۲۴ شهریور امسال به میزبانی شهر ساری برگزار شد، خاطرنشان کرد: ۳۳ نفر در این مسابقات و ۳۳ نفر دیگر در رقابت‌های سال آینده "اردیبهشت" در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود؛ شهریورماه سال آینده به فستیوال جهانی لکوکاپ اعزام می‎شوند.

کلید واژه ها: مازندران


( ۱ )