بازدید معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ازآزمایشگاه های دانشگاه کردستان

۱۲ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۷ کد : ۳۳۶۳۶ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۴۳۹
همزمان با هفته بزرگداشت دولت، دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری با حضور در دانشگاه کردستان ، از آزمایشگاه های این دانشگاه بازدید کرد.
بازدید معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ازآزمایشگاه های دانشگاه کردستان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، َ در نشست اعضای شورای دانشگاه کردستان، دکتر احمدی گزارشی از وضعیت و جایگاه علمی و فناوری ایران در سطح منطقه و جهان ارایه کرد.

وی در ادامه به مسئولیت ها و نقش دانشگاه کردستان به عنوان دانشگاه مادراین استان اشاره کرد و گفت: دانشگاه کردستان باید نقشی اساسی در توسعه همه جانبه اقتصادی و اجتماعی این استان داشته باشد.

دکتر احمدی به فعالیت پارک علم و فناوری استان کردستان اشاره کرد و گفت: با همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه کردستان شاهد بهبود اشتغالزایی جوانان دانش آموخته و نیز توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه و استان خواهیم بود.

دبیرکل شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری (عتف) در ادامه افزود: فارغ التحصیلان و خروجی های دانشگاه کردستان باید ورودی های پارک علم وفناوری استان کردستان باشند و هرقدر این خروجی های دانشگاه قوی تر باشند خروجی های پارک علم و فناوری استان نیز قوی تر خواهند بود و اثرات آنها در توسعه این استان نیز افزایش خواهد یافت.

دکتر احمدی در ادامه یکی دیگر از رسالت های دانشگاه کردستان را تعامل با بخش تولیدی و صنعتی استان برشمرد و افزود: دانشگاه می تواند در یک تعامل سازنده با بخش های صنعتی و تولیدی ضمن حل معضلات و مشکلات آنها نقش خود را در اقتصاد استان کردستان ارتقا دهد.

وی همچنین یکی از ویژگی های دانشگاه کردستان را نزدیکی و همجواری با دانشگاه های عراق، اقلیم کردستان عراق و ترکیه برشمرد و گفت: دانشگاه کردستان باید از این فرصت به نحو مطلوب استفاده کند و ضمن افزایش تعاملات علمی و بین المللی و همکاری های علمی و فناوری دوطرفه، در جذب دانشجویان کشورهای همسایه نیز پیشگام باشد و از ظرفیت بازار موجود در کشور عراق و بویژه اقلیم کردستان عراق بهره برداری لازم را به عمل آورد.

وی افزود: پارک علم و فناوری استان کردستان می تواند استارت آپ ها و فن بازارهای منطقه ای را در کشورهای همسایه برگزار کند و از این طریق سهم خودش را در بازار هدف افزایش دهد.

در پایان این نشست معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم برضرورت ارتقای کیفی دانشگاه کردستان تاکید کرد و گفت: با ارتقای جایگاه علمی، دانشگاه کردستان می تواند یک مرجع علمی مهم در منطقه باشد.