بازدید سرکنسول عراق از پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه

۰۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۲ کد : ۳۳۴۴۸ اخبار
تعداد بازدید:۵۰۴
سرکنسول عراق در استان کرمانشاه از بخشهای مختلف پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه بازدید کرد.
بازدید سرکنسول عراق از پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه، قیس عبدالله سلمان سرکنسول عراق در کرمانشاه با حضور در پارک علم و فناوری کرمانشاه به بازدید از بخشهای مختلف همچون مرکز شتاب دهنده فناوری تیک، واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه پرداخت.

بهرام بادکو رییس سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه در پایان این بازدید با ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه اظهارکرد: جهاد دانشگاهی یک نهاد عمومی غیردولتی است که پس از انقلاب اسلامی تشکیل شده و به صورت هیات امنایی اداره می شود.

وی در ادامه با اشاره به معاونت های مختلف پژوهشی، آموزشی، موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی، مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی، پارک علم و فناوری و مرکز تخصصی درمان ناباروری وسلول های بنیادی گفت: جهاد دانشگاهی کرمانشاه با توجه به تنوع عملکردش در بخشهای مختلف جزو شش مرکز جهاد دانشگاهی برتر کشور شناخته شده و به همین دلیل به سازمان ارتقاء یافت.

بادکو به حمایت از ۴۵۰ واحد فناور از ابتدا راه اندازی پارک تا کنون اشاره کرد و گفت: هم اکنون بیش از ۳۲۰ شرکت فناور و دانش بنیان تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه هستند که از خدماتی همچون مشاوره تخصصی، استقرار و حمایت مالی و حضور در نمایشگاههای ملی و بین المللی استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم با تکمیل برج فناوری امکانات مناسبی از نظر فضای کاری در اختیار واحد های فناور قرار دهیم، گفت: دولت تاکید ویژه ای بر توسعه اقتصاد دانش بنیان در کشور دارد.
رییس سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه گفت: آماده ایم همکاری های خود را در زمینه های علمی فناوری، کشاورزی و صنعت و بازرگانی با کشور عراق گسترش دهیم و از سرکنسول عراق در کرمانشاه انتظار داریم که جهاد دانشگاهی را در این مسیر یاری دهند.

بادکو افزود: از تمامی مسئولین بخشهای مختلف عراق به ویژه حوزه بهداشت و درمان و اتاق بازرگانی عراق درخواست سفر به کرمانشاه و بازدید از جهاد دانشگاهی استان جهت آشنایی بیشتر و انجام همکاری های متقابل را داریم.

قیس عبدالله سلمان سرکنسول عراق در کرمانشاه نیز با قدردانی از دعوت جهاد دانشگاهی کرمانشاه اظهارکرد: همیشه گفته ایم که ایران و عراق دو کشور مجزا نیستند و به دلیل داشتن اشتراکات بسیار در بخشهای مختلف، در واقع یک کشورند.

وی ادامه داد: امروز بازدید بسیار خوبی داشتم و برای اولین بار اطلاعات خوبی به دست آوردم و تصورم این است که با وجود جهاد دانشگاهی آینده بسیار خوبی در انتظار جوانان این استان هست.

سرکنسول عراق در کرمانشاه گفت: این آمادگی را داریم که زمینه انتقال دانش و تجربیات جهاد دانشگاهی کرمانشاه به عراق را فراهم کنیم و همکاری های دوجانبه بسیار خوبی را ایجاد کنیم.

کلید واژه ها: کرمانشاه