نخستین کارگاه طراحی، ساخت، پرواز و مقررات هوایی پهپادهای نسل جدید با همکاری پارک علم و فناوری استان کردستان برگزار شد

۲۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۸ کد : ۳۳۱۷۰ اخبار
تعداد بازدید:۶۳۴
نخستین کارگاه طراحی، ساخت، پرواز و مقررات هوایی پهپادهای نسل جدید در کردستان به همت پارک علم و فناوری استان کردستان در سالن جلسات پارک برگزار شد.
نخستین کارگاه طراحی، ساخت، پرواز و مقررات هوایی پهپادهای نسل جدید با همکاری پارک علم و فناوری استان کردستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کردستان، در این دوره تخصصی بیش از ۶۰ نفر از جوانان نخبه و توانمند کردستانی در عرصه هوا و فضا حضور داشتند.
ساختارشناسی مولتی روترها، اجزا و زیرسیستم‌ها، اصول کنترل، هدایت و ناوبری، شناسایی انواع دوربین‌ها و سنجش‌گرها، لیزر اسکنر، طیف سنجی و سنسورهای ژئوفیزیک، کاربرد پهپادها و فرصت‌های کسب و کار در زمینه فیلم‌برداری، نقشه‌برداری، سم‌پاشی، اکتشاف، اصول ایمنی پرواز، عوامل اختلال و ضوابط پرواز، نقشه هوایی حریم های هوایی و مناطق ممنوعه، کریدورهای هوایی و نقشه‌خوانی از جمله سرفصل‌هایی بود که جوانان نخبه کردستانی در این کارگاه آموزشی با آن آشنا شدند.
حامد سعیدی دبیر کارگروه پهپادهای غیرنظامی ایران، تدریس نخستین کارگاه طراحی، ساخت، پرواز و مقررات هوایی پهپادهای نسل جدید در کردستان را برعهده داشت و شرکت تک الماس ماندگار دانش، از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری استان کردستان، و نماینده کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران در کردستان، مجری این دوره آموزشی بود.

کلید واژه ها: کردستان


( ۱ )