معاون استاندار کرمانشاه:

با همه توان از توسعه فناوری در استان حمایت می کنیم

۲۳ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۲ کد : ۳۳۱۰۳ اخبار
تعداد بازدید:۴۳۰
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه تا کید کرد: مجموعه مدیریتی استان با همه توان از طرح های توسعه فناوری و ایجاد اشتغال توسط شرکت های فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی استان حمایت می کند
با همه توان از توسعه فناوری در استان حمایت می کنیم

مهندس رضا رحیمی در نشستی با مدیران پارک علم و فناوری کرمانشاه در استانداری با بیان مطلب فوق تصریح کرد: باید همه تلاش خود را در جهت کاهش ریسک فعالیت های فناورانه شرکت های فناور بکار بگیریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز نیاز جوانان استان پرداختن به حوزه کارآفرینی و اشتغال دانش بنیان است، افزود: باید با تدوین برنامه عملیاتی از همه ظرفیت های استان در این راستا استفاده کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در ادامه بر تشکیل ساختاری در کارگروه پژوهش و فناوری استان بمنظور انسجام بخشی و تسریع در امور فناوری و اقتصاد دانش بنیان تاکید کرد و گفت: باید در برنامه ریزی ها سهم استان را از شرکت های دانش بنیان کشور افزایش دهیم.
رحیمی در ادامه یادآور شد: استان نیاز به مرکز انتقال تکنولوژی دارد تا با در کنار هم قرار گرفتن شخصیت های شاخص علمی استان و صنایع بزرگ زنجیره انتقال تکنولوژی تکمیل و بومی گردد.
وی در ادامه از پرداخت وام هایی با سود چهار در صد با عنوان طرح های اشتغال روستایی خبر داد و گفت: امید واریم در این بخش کسب و کار های نوآورانه روستایی بخش قابل توجهی را به خود اختصاص دهد.
در ادامه این جلسه مهندس بهرام بادکو رییس سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه ضمن تبریک انتخاب استاندارفرهیخته کرمانشاه در جمع چهار استاندار منتخب کشور در مراسم سی و هفتمین سالگرد تشکیل این نهاد انقلابی به عنوان استاندار منتخب حامی فعالیت های جهاد دانشگاهی، به گزارشی از فعالیت های پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه پرداخت و افزود: زیست بوم فناوری طراحی شده دراستان الگویی ویژه است که با کنار هم قرار دادن همه عناصر توسعه سعی در استفاده از ظرفیت های استان دارد.
بادکو در ادامه با اشاره به اینکه استفاده از نیروهای متخصص، متعهد، کاردان و دلسوز در این مجموعه زمینه مناسبی جهت جهش در حوزه فناوری استان را فراهم نموده، افزود: همراهی، همدلی مدیریت و پیگیری استان نقش مهمی در توسعه فناوری در استان دارد.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور، افزود: جهاد دانشگاهی متولی ایجاد و توسعه شرکت های فناور، دانش بنیان و توسعه فناوری استان است، اما قطعاً توسعه فناوری در استان با فعالیت یک نهاد یا بخش محقق نمی شود.
در ادامه این جلسه دکتر سیامک آزادی معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه، یادآور شد: سعی کرده ایم زیست بوم فناوری استان را به خوبی شناسایی واز توانمندیهای عناصر موثر در آن استفاده کنیم.
آزادی در ادامه با اشاره به اینکه در حال ترسیم نقشه راه برای توسعه فناوری استان با اجزای کارآمد هستیم، تصریح کرد: هدفمند کردن جذب شرکت ها در راستای حل مشکلات استان، تشکیل خوشه های فناوری توانمند، عارضه یابی تخصصی شرکت های فناور، تعریف بسته های حمایتی متناسب با نیاز شرکت ها از جمله اقداماتی است که حرکت در مسیر توسعه فناوری را در استان تسهیل می بخشد.
معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه در ادامه با اشاره به توجه ویژه به توسعه بازار واحد های فناور و شرکت های دانش بنیان، افزود: در این راستا برنامه ریزی خاصی صورت گرفته که بزودی نتایج آن برای این واحد ها ملموس خواهد شد.
آزادی در پایان تصریح کرد: نیازمند توجه و همکاری همه دستگاههای استان برای تقویت توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان و همچنین بهره مندی از توان و تخصص این شرکت ها در استان هستیم.

کلید واژه ها: کرمانشاه