رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

مدیریت شهری نقش بسیار مهمی در شکل‌گیری اکوسیستم علم و فناوری دارد

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۴ کد : ۳۳۰۳۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۲۵
مدیریت شهری نقش بسیار مهمی در شکل‌گیری اکوسیستم علم و فناوری دارد

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در آیین اختتامیه نمایشگاه و جشنواره فناوری‌های نوین شهری گفت: یکی از انتظارات ما ورود جدی مدیریت شهری و استانی به مباحث دانش‌بنیان بود که به حمد خدا این اتفاق رخ داد.

دکتر مهدی کشمیری اظهار کرد: بنده سال گذشته که برای تدارک این جشنواره و نمایشگاه در خدمت دوستان بودم، باور برگزاری چنین جشنواره بزرگی برایم سخت بود و اکنون لازم است به افرادی که این جشنواره را برگزار کردند، تبریک بگویم.
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به ورود مدیریت شهری به موضوعاتی فراتر از مسائل کالبدی شهر گفت: همیشه آرزو داشته‌ایم تا مدیریت کلان استان و شهر ورود جدی به بحث فناوری‌های نوین داشته باشند و مدیریت شهر اصفهان با جدیت به این بحث ورود پیدا کرده که دستاوردهای خوبی را به همراه داشته است.
وی افزود: حضور پر رنگ شرکت‌های دانش‌بنیان نیز نشان از شروع مهم این حرکت علمی و فناوری در شهر اصفهان دارد.
دکتر کشمیری با اشاره به منطقه ویژه (کریدور) علم و فناوری در اصفهان گفت: امروزه دیگر در بحث توسعه فناوری صرفاً نباید به کالبد و فیزیک نگاه کنیم، بلکه باید به مواردی دقت کنیم که ارزش‌افزوده به همراه داشته باشند و تولید محتواهای علمی یکی از این موارد است.
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به اینکه برای مدیریت استان باید مهم باشد که اقشار جامعه را چه افرادی تشکیل می‌دهند گفت: منطقه ویژه علم و فناوری باید وظیفه شناسایی و حمایت از افراد خلاق را بر عهده بگیرد، زیرا استعداد این افراد به رونق همه‌جانبه شهری کمک می‌کند.
دکتر کشمیری اضافه کرد: به لطف خدا این نگاه در مدیریت شهری و استانی شکل گرفته و امید است با امتداد این نگاه، شهر توسعه یافته‌ای داشته باشیم.
وی افزود: ورود مدیریت شهری به حوزه فناوری و علم، یکی از خواسته‌های ۱۵ سال پیش ما بوده است و خوشبختانه شورای شهر دوره جدید هم به این موضوع توجه جدی دارد.
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تصریح کرد: برای توسعه علم و فناوری باید اکوسیستم علم و فناوری شکل گیرد و تمامی اجزای اکوسیستم شامل افراد صاحب ایده و صاحب سرمایه و مصرف‌کننده، همگی باید در این راه مشارکت داشته باشند.
دکتر کشمیری افزود: مدیریت شهری در این اکوسیستم می‌تواند قانون وضع کند و نیز با بسیج نیروی انسانی اقدامات موثری انجام دهد.
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در پایان حضور مدیریت شهری به این عرصه را تبریک گفت.
نخستین نمایشگاه و جشنواره بین‌المللی فناوری‌های نوین شهری با حضور ۲۲ کشور خارجی در محل دائمی نمایشگاههای بینالمللی اصفهان برگزار شد. در این نمایشگاه ۳۰ شرکت و موسسه دانش‌بنیان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دستاوردها و محصولات فناورانه خود را در عرصه مدیریت شهری به معرض نمایش گذاشتند.