مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب:

پارک علم و فناوری و جهاد دانشگاهی می‌تواند بسیاری از نیازهای صنعت نفت و گاز را پوشش دهد

۲۸ تیر ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۱ کد : ۳۲۵۸۸ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۱
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور گفت: جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه می‌تواند بسیاری از نیازهای صنعت نفت و گاز را پوشش دهد.
پارک علم و فناوری و جهاد دانشگاهی می‌تواند بسیاری از نیازهای صنعت نفت و گاز را پوشش دهد


سعید ناصری پور در حاشیه بازدید مدیران این شرکت از بخش‌های مختلف سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه و پارک علم و فناوری با اشاره به وسعت فعالیت‌ها و ظرفیت خوبی که در حوزه نیروی انسانی و شرکت‌های دانش بنیان در مجموعه جهاد دانشگاهی کرمانشاه وجود دارد، اظهار کرد: باید ارتباط مناسبتری بین بخش صنعت و مجموعه جهاددانشگاهی برقرار شود.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی می‌تواند بسیاری از نیازها خصوصاً در حوزه نفت و گاز، پالایشگاه، پتروشیمی‌ها و... را پوشش دهد، افزود: باید تفاهم‌نامه همکاری برای برطرف کردن نیازها، بین دو مجموعه (جهاددانشگاهی و شرکت نفت و گاز) منعقد شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور ادامه داد: باید کارآفرینان و نخبگان مجموعه جهاد دانشگاهی از نزدیک با مشکلات مجموعه‌های نفت و گاز آشنا شوند تا بتوانند برای برآورده کردن نیازها و خواسته‌های ما پای کار بیایند.

ناصری پور با بیان اینکه در مجموعه جهاددانشگاهی کارگاه‌ها و مراکز علمی قابل توجهی وجود دارد، یادآوری کرد: افرادی که کار اجرایی کرده‌اند می‌توانند در کنار مجموعه‌های علمی جهاددانشگاهی قرار بگیرند که نتیجه آن هم‌افزایی و تعامل دو طرف با یکدیگر خواهد بود.

وی با بیان اینکه در صنعت نفت زمان یک مولفه مهم و حساس است، گفت: اگر جهاد دانشگاهی و بخش‌های زیر مجموعه آن بتوانند در زمانی کوتاه نیازهای صنعت نفت و گاز را برآورده کنند، جای کار زیادی در این صنعت وجود دارد که جهاد دانشگاهی می‌تواند روی آن تمرکز کند.

ناصری پور از سطح علمی قابل توجه واحدهای موجود در مجموعه جهاد دانشگاهی کرمانشاه هم یاد کرد و گفت: هر زیرساختی که برای تعامل بین دو طرف لازم است باید در اسرع وقت فراهم شود.

وی افزود: استفاده از توانمندی‌های داخل کشور نه تنها برای ما صرفه اقتصادی دارد، بلکه به ایجاد شغل و افزایش سطح رفاه مردم هم کمک خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب از آمادگی برای استفاده از نیروهای متخصص این شرکت جهت آموزش به شرکت‌ها و نخبگان جهاددانشگاهی برای تعامل هرچه بیشتر یاد کرد و گفت: همچنین آماده‌ایم هماهنگی‌های لازم برای بازدید فعالان مجموعه جهاد دانشگاهی کرمانشاه از واحدهای نفت و گاز البته با رعایت نکات ایمنی فراهم کنیم تا از نزدیک در جریان امور قرار بگیرند و بتوانند برای رفع نیازهای ما برنامه‌ریزی کنند.

وی گفت: جهاد دانشگاهی هم باید در خصوص ظرفیت‌هایی که در بخش‌های مختلف دارد اطلاع‌رسانی کافی انجام دهد تا همه از وجود این همه پتانسیل باخبر شوند و بتوانند از آن در قالب تفاهم‌نامه‌های همکاری استفاده کنند.

کلید واژه ها: کرمانشاه