رئیس پارک علم و فناوری خوزستان:

پارک‌های علم و فناوری، قلب نظام منطقه‌ای نوآوری هستند

۲۵ تیر ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۴ کد : ۳۲۴۹۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۵۶
رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با تأکید بر اینکه نظام ملی نوآوری یک نظام مدیریت نوآوری فراسازمانی است که به تعریف نقش مجموعه سازمان‌های پژوهشی و دانشگاهی و پارک‌های علم و فناوری می‌پردازد، گفت: پارک‌های علم و فناوری، قلب نظام منطقه‌ای نوآوری محسوب می‌شوند.
پارک‌های علم و فناوری، قلب نظام منطقه‌ای نوآوری هستند

 

بابک مختاری در چهاردهمین گردهمایی روسای مراکز آموزش علمی‌کاربردی استان که ظهر امروز، ۲۴ تیرماه در ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: پارک‌های علم و فناوری نیز همانند دانشگاه‌ها زیرمجموعه‌هایی ازجمله مراکز رشد و فناوری دارند که این مراکز درواقع مسئولیت حمایت‌های مالی و معنوی از شرکت‌های واجد شرایط را بر عهده دارند.

وی کانون‌های شکوفایی خلاقیت و نوآوری را یکی دیگر از زیرمجموعه‌های پارک‌های علم و فناوری دانست و عنوان کرد: کانون‌های شکوفایی خلاقیت و نوآوری می‌توانند نقطه اتصال پارک علم و فناوری و مراکز علمی کاربردی باشد.

مختاری درباره نحوه عملکرد کانون‌های شکوفایی خلاقیت و نوآوری تصریح کرد: می‌توان گفت کانون‌های شکوفایی خلاقیت و نوآوری و مراکز نوآوری عملکردهای مشابهی دارند. طرح‌ها و ایده‌هایی وجود دارند که ازلحاظ علمی مورد تأیید بوده و در این کانون‌ها با برخی کمک‌ها می‌توانند ایده خود را اجرایی کنند.

وی عنوان کرد: مدل دیگری که مراکز علمی و کاربردی می‌توانند ورود کنند، بحث شتاب‌دهنده‌ها است؛ شتاب‌دهنده‌ها با هدف کمک به ایده‌های قابل‌اجرا با داشتن برنامه بازارمحور فعالیت می‌کنند؛ چراکه برخی ایده‌ها نیاز دارند هم ازلحاظ مالی و هم ازلحاظ معنوی سریع رشد کنند که مراکز شتاب‌دهی تقریباً چنین نقش حمایتی را ایفا می‌کنند.

کلید واژه ها: خوزستان