حضور و سخنرانی دکتر متقی طلب درمراسم اختتامیه "گردهمایی ملی منجمان آماتور با نگاه پدافند غیرعامل

۱۸ تیر ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۹ کد : ۳۲۳۱۵ اخبار
تعداد بازدید:۶۲۳
گردهمایی ملی منجمان آماتور با نگاهی تخصصی به پدافند غیرعامل طی سه روز در رشت برگزار شد.
حضور و سخنرانی دکتر متقی طلب درمراسم اختتامیه "گردهمایی ملی منجمان آماتور با نگاه پدافند غیرعامل

این همایش ملی با همکاری دانشگاه گیلان و دانشگاه علمی و کاربردی و شهرداری رشت و پارک علم و فناوری گیلان برگزار و در روز جمعه ۱۶ تیرماه در محل سالن اجتماعات پارک علم و فناوری گیلان به کار خود پایان داد.

 

گردهمایی مذکور با حضور منجمان کشور و متخصصان پدافند غیرعامل با هدف شناسایی و معرفی فعالیت‌ها و آخرین دستاوردهای منجمان کشور و معرفی فعالیت‌های نجومی، سایبری، اینترنت برگزار شد.

 

در این مراسم اختتامیه، که در روز جمعه ۱۶ تیرماه در سالن اجتماعات پارک علم و فناوری گیلان برگزار شد، آقای دکتر متقی طلب رییس پارک علم و فناوری گیلان در سخنرانی اختتامیه ضمن ابراز خرسندی از برپایی این گردهمایی و حضور چشمگیر علاقه‌مندان، با اشاره به دارایی‌های محسوس و نامحسوس در دنیای اقتصادی امروز، یادآور شد: اموال، ماشین‌آلات و تجهیزات به عنوان دارایی‌های ثابت و منابع طبیعی، ذخایر معدنی، به عنوان دارایی‌های بلند مدت محسوب می‌شوند که در مقابل آن دانش و سرمایه فکری توسط اقتصاددانان به عنوان دارایی‌های نامشهود قرار گرفته است.

وی اضافه نمود که عنصر مغز افزار و سرمایه نا محسوس از مولفه های کلیدی در قرن حاضر است.

 

در ادامه دکتر متقی طب درخصوص این همایش گفت: دو موضوع نجوم و پدافند غیرعامل باید یک ارتباط اجرایی پیداکنند تا کاربردهای اجرایی آن شناسایی و موارد مشترک در حوزه پدافند غیرعامل تعریف بشود.

 

رییس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به کاربردی کردن علم نجوم گفت: باید کاربردهای علم نجوم در زندگی روزمره مردم ملموس‌تر گردد و تحقیقات و خروجی‌های یافته‌های علمی باید منتج به نفع و فایده برای مردم و کشور بشود.

 

ایشان افزود: اکنون معیار ارزیابی کشورها و موسسات در فناوری، کاربردی نمودن علم و تحقیقات است و پارک علم و فناوری گیلان برای کاربردی کردن یافته های مختلف در حوزه نجوم اعلام آمادگی می‌کند.

در پایان دکتر متقی طلب از کلیه کارشناسان و محققان علم نجوم به منظور شرکت در نمایشگاه ملی هفته پژوهش و فناوری و فن بازار کشور در نمایشگاه بین المللی تهران که آذرماه سال جاری برگزار می‌گردد برای عرضه دستاوردها و محصولات خود در این زمینه دعوت بعمل آوردند.

کلید واژه ها: گیلان