معاون سازمان برنامه و بودجه کشور در بازدید از پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه:

پارک علم و فناوری کرمانشاه الگویی خوبی در کارافرینی برای کشور است

۱۸ تیر ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۷ کد : ۳۲۳۱۴ اخبار
تعداد بازدید:۵۱۷
معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در این دولت ۳,۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به صندوق حمایت از نوآوری و فناوری تزریق شده است.
پارک علم و فناوری کرمانشاه الگویی خوبی در کارافرینی برای کشور است

دکتر محمدرضا واعظ مهدوی در بازدید از این مجموعه اظهار کرد: حمایت‌های خوبی خصوصاً در بعد مالی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در این دولت حدود ۳,۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به صندوف حمایت از نوآوری و فناوری تزریق شده که البته همه این اعتبارات جذب و مصرف نشده است.

معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه هنوز ۱,۵۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار باقی مانده و از آن استفاده نشده، یادآوری کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که شرکت‌ها و واحدهای دانش‌بنیان بتوانند بر اساس ضوابط این اعتبارات را جذب کنند.

به گفته این مسئول، با وجود این اعتبارات مشکلی از نظر تامین مالی و کمبود اعتبار برای واحدهای فناور وجود ندارد.

واعظ مهدوی در ادامه اشاره‌ای به حمایت های جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری کرمانشاه از شرکت‌های دانش بنیان و ایجاد اشتغال در این بخش داشت و خاطرنشان کرد: کارآفرینی که با حمایت جهاد دانشگاهی در این بخش انجام شده می‌تواند الگویی برای گسترش و توسعه فرصت‌های شغلی و اشتغالزایی در کشور باشد.

وی از بازدید خود از واحدهای فناور و شرکت های دانش‌بنیان تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه هم یاد کرد و افزود: ظرفیتی که در این بخش وجود دارد می‌تواند به کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه کمک کند که بیکاری اکنون به مسئله اصلی استان و حتی کشور تبدیل شده است.

معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ادامه داد: واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری کرمانشاه در زمینه ایجاد اشتغال بسیار خوب فعالیت کرده اند که این امر می‌تواند برای کمک به بیکاری موثر و راهگشا باشد.

واعظ مهدوی به موضوع ساختمان نیمه کاره پارک علم و فناوری کرمانشاه هم اشاره داشت و گفت: تکمیل این پروزه می‌تواند شرایط را برای فعالیت تعداد بیشتری از واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان فراهم کند.

وی اظهار کرد: در سال گذشته به دلیل آنکه در اعتبارات عمرانی مقداری مشکل داشتیم اعتبار خوبی برای تکمیل این پروژه تخصیص پیدا نکرد و امیدواریم با بهبود شرایط مالی دولت در سال جاری اعتبار مناسبی به این پروژه تخصیص یابد

کلید واژه ها: کرمانشاه