بنیاد برکت در شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری سرمایه گذاری خواهد کرد

۱۳ تیر ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۶ کد : ۳۲۲۰۴ اخبار
تعداد بازدید:۸۵۸
نشست مشترک پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری و مدیران سرمایه گذاری بنیاد برکت برگزار شد.
بنیاد برکت در شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری سرمایه گذاری خواهد کرد

دکتر پیرعلی رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری هدف از برگزاری این نشست را شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری استان عنوان نمود و افزود: شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان برای تداوم فعالیت خود نیازبه حمایت بنیاد برکت دارند.

رئیس پارک علم و فناوری استان خاطرنشان کرد: طرح‌ها قابل سرمایه‌گذاری شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان با توجه به ظرفیت‌سنجی پارک علم و فناوری و چنانچه توجیه اقتصادی داشته باشند برای حمایت به بنیاد برکت معرفی می‌شوند.
وی اظهار کرد: همواره باید تعاملی دوسویه میان متقاضیان شرکت‌های مذکور و بنیاد برکت وجود داشته باشد.
دکتر حامد صدری مدیر سرمایه گذاری بنیاد برکت در حوزه الکترونیک، فنی مهندسی و تجهیزات پزشکی نیز ضمن مثبت ارزیابی کردن این نشست از ابراز علاقه بنیاد برکت جهت سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری استان خبر داد وافزود بنیاد برکت در قالب مشارکت از طرح‌هایی که دارای توجیه اقتصادی و فنی باشند و بتوانند زمینه اشتغال جوانان را به خصوص در مناطق محروم فراهم کنند، حمایت مالی خواهد کرد.
وی سقف مشارکت بنیاد برکت در طرح های فناور و دانش بنیان را ۴۰ میلیارد تومان عنوان کرد خاطر نشان کرد: کارآفرینان چهارمحال و بختیاری می‌توانند طرح‌های خود را برای بهره‌مندی از حمایت مالی این موسسه به پارک علم و فناوری این استان ارائه دهند و پس از بررسی طرح‌ها، نقدینگی آن در قالب مشارکت تأمین می‌شود.
وی اظهار کرد: بنیاد برکت حداکثر پس از مدت پنج سال از شروع مشارکت و یا سه سال پس از بهره برداری طرح، سهم‌الشرکت خود را به صورت اقساطی بر مبنای ارزش گذاری روز، دارایی و بدهی‌ها، به کارآفرینان واگذار و از طرح مصوب خارج خواهد شد.

کلید واژه ها: چهارمحال


( ۴ )