رئیس پارک علم و فناوری البرز:

آمادگی تامین نیازهای صنایع نفتی کشور توسط هشت واحد جهاد دانشگاهی و ۱۵ شرکت فناور پارک علم و فناوری

۱۲ تیر ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۸ کد : ۳۲۱۵۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۹
رئیس پارک علم و فناوری البرز گفت: هشت واحد جهاد دانشگاهی و ۱۵ شرکت فناور در این پارک توانایی انجام پروژه‌های نفتی را دارند
آمادگی تامین نیازهای صنایع نفتی کشور توسط هشت واحد جهاد دانشگاهی و ۱۵ شرکت فناور پارک علم و فناوری

ربانی افزود: با توجه به نیاز فراوانی که در این حوزه وجود دارد و وابستگی که از گذشته صنعت نفت کشور را آزار داده است این برنامه هم در زمینه مواد مصرفی و شیمیایی هم در حوزه ماشین های الکتریکی و حوزه حفاری همچون دکل و مته تدوین شده است.
وی به حضور مستمر مدیران حوزه نفت کشور در این مجموعه اشاره کرد و گفت: لازم بود تا مهندس بی طرف به عنوان یکی از مدیران جدید وزارت نفت نیز از این توانایی‌ها دیدن کند و در جریان پتانسیل این مجموعه قرار گیرد.
ربانی با بیان اینکه بازدیدهای مدیران وزارت نفت باعث معرفی توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در حوزه صنعت نفت شده است تصریح کرد: امیدواریم در خلال این معرفی ها بتوانیم با قرارداد هایی که منعقد می شود نیازمندی‌های صنعت نفت کشور را تامین کنیم.
وی به تحریم های بین المللی که در گذشته علیه صنعت نفت کشور وجود داشت اشاره کرد و اعلام کرد: ممکن است این وضعیت در آینده نیز وجود داشته باشد بنابراین باید با اتکا به توانمندی‌های داخلی نیاز به خارج را رفع کنیم.
ربانی در پایان با بیان اینکه ۸۹ شرکت فناور در پارک علم و فناوری البرز حضور دارد گفت: هشت واحد جهاد دانشگاهی و ۱۵ شرکت فناور در این مجموعه قادر به انجام پروژه‌هایی در حوزه نفت هستند.

کلید واژه ها: البرز