تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری مازندران با دانشگاه این استان به امضا رسید

۱۰ تیر ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۳ کد : ۳۲۰۹۸ اخبار
تعداد بازدید:۳۷۰
دانشگاه مازندران و پارک علم و فناوری استان در تفاهمنامه ای با استفاده از ظرفیت‌های مشترک در حمایت از نخبگان، فناوران، فارغ التحصیلان وکمک به توسعه فناوری در استان را فراهم می کنند.
تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری مازندران با دانشگاه این استان به امضا رسید

 

دکتر سید خلاق میرنیا رئیس دانشگاه مازندران و دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه مازندران و پارک علم و فناوری مازندران را جهت ایجاد و توسعه زمینه‌های بروز و ظهور خلاقیت و نوآوری مخاطبین مشترک، کمک به تقویت مشارکت دانشگاهیان برای انجام فعالیت های اقتصادی مبتنی بر فناوری و برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در حوزه فناوری برای دانشجویان، اساتید و کارمندان در راستای تبدیل علم به ثروت امضاء نمودند.

در این تفاهمنامه آمده است: دانشگاه مازندران و پارک علم فناوری که با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل برای شناسایی، جذب، هدایت و حمایت نخبگان، فناوران و دانشگاهیان همکاری مناسبی داشته باشند.

همچنین ایجاد بانک اطلاعاتی از نخبگان، دانشجویان و اساتید داری ایده‌های محوری و طرح‌های فناورانه، حمایت مستمر از هسته‌ها و واحدهای فناور شکل گرفته در دانشگاه و نیز تسهیل استفاده متقاضیان از امکانات علمی، پژوهشی، آزمایشگاه و کارگاهای مشترک از دیگر مفاد این تفاهمنامه می باشد.

دانشگاه مازندران و پارک علم و فناوری استان متعهد شدند که در زمینه آموزش مفاهیم تجاری سازی به نیروهای ستادی مشغول به فعالیت در مرکز رشد و پردیس فناوری دانشگاه توسط پارک و ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه تخصصی فناوری تلاش کنند.

بکارگیری ظرفیت علمی و اقتصادی دانشجویان، اعضای هیئت علمی، فناوری و سرمایه گذاران در دو مجموعه برای ارزیابی نظارت و هدایت طرح‌های دانش بنیان در مسیر تولید و اشتغال از دیگر مفاد این تفاهمنامه اعلام شد.

کلید واژه ها: مازندران