استاندار کرمانشاه: با اتمام پروژه پارک علم و فناوری کرمانشاه بستر مناسبی برای توسعه شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم

۱۸ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۰ کد : ۳۲۰۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۲۹
دکتر معصومه خان احمدی سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه در نشست کارگروه شرکت های دانش بنیان استانداری با ارائه گزارشی از فعالیت های شرکت های دانش بنیان استان گفت: از 55 شرکت دانش بنیان استان 38 شرکت ا...
استاندار کرمانشاه: با اتمام پروژه پارک علم و فناوری کرمانشاه بستر مناسبی برای توسعه شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم
دکتر معصومه خان احمدی سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه در نشست کارگروه شرکت های دانش بنیان استانداری با ارائه گزارشی از فعالیت های شرکت های دانش بنیان استان گفت: از 55 شرکت دانش بنیان استان 38 شرکت از واحد های فناور تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه هستند .
خان احمدی در ادامه با بیان اینکه از نظر تعداد شرکت های دانش بنیان در رتبه 11 کشور هستیم، که با توجه به وضعیت استان رتبه قابل قبولی است، گفت: از نظر فروش شرکت های دانش بنیان وضعیت چندان مطلوبی نداریم که ناشی از این است که اکثر شرکت های دانش بنیان استان نوپا هستند و تنها سه شرکت گرید دانش بنیان تولیدی و یک شرکت گرید دانش بنیان صنعتی دارد .
سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه با اشاره به اینکه برنامه ریزی صورت گرفته که شرایطی فراهم گردد تا شرکت های دانش بنیان از مرحله نوپا به تولیدی ورود پیدا کنندسهم فروش شرکت های دانش بنیان استان افزایش یابد.
وی افزود: در یک دهه فعالیت مرکز رشد و پارک علم و فناوری بیش از 450 شرکت از حمایت های این مجموعه استفاده کرده اند .
در ادامه استاندار کرمانشاه اظهار کرد: توسعه شرکت های دانش بنیان در کرمانشاه فراهم کننده بسترهای اشتغال بیشتر برای جوانان کرمانشاهی است که به عنوان یک اولویت توسط مدیریت ارشد استان دنبال می شود.
دکتر رازانی گفت: عوامل تحول آفرین در جوامع را می توان به عواملی همچون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و تکنولوژیک دسته بندی کرد، در این میان طی دو دهه اخیر شاهد وقوع یک انقلاب تکنولوژیک در دنیا بوده ایم و به ویژه تحولات بسیار شگرفی در حوزه فناوری رخ داده است.
استاندار کرمانشاه افزود: این تحولات صورت گرفته فرصت های تازه ای را برای جوامع مختلف پدید آورده است که در کشور ما نیز باید به شکل مناسبی از این فرصت بدیع در راستای توسعه بهره گرفت.
وی ادامه داد: در ایران اسلامی موضوع شرکت های دانش بنیان و حوزه فناوری همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار داشته و توسعه این بخش یکی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی محسوب می شود، دولت تدبیر و امید نیز توسعه این حوزه را با جدیت دنبال کرده و شرکت های فعال در این عرصه را مورد حمایت ویژه قرار داده است.
استاندار کرمانشاه ادامه داد: شرکت های دانش بنیان از جمله حوزه‌هایی است که می تواند اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم قابل توجهی را برای جوانان خوشفکر ایجاد کند.
استاندار کرمانشاه توسعه این شرکت ها را یکی از جهت گیری های کلی مدیریت ارشد استان عنوان کرد و گفت: ساختمان مجموعه پارک علم و فناوری استان کرمانشاه سال هاست تکمیل نشده است و در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه پیشنهاد اختصاص مبلغی برای تکمیل این ساختمان ارایه شد، طی مذاکراتی که بعد از سفر با معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی توسط مدیریت ارشد استان انجام گرفت، مبلغ 12 میلیارد تومان برای تکمیل این ساختمان از محل اعتبارات سفر اختصاص یافت که خوشبختانه تخصیص آن صد درصدی است.
رازانی افزود: رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز در سفری که اخیراً به کرمانشاه داشتند در نتیجه مذاکراتی که صورت گرفت مبلغ 5 میلیارد تومان تسهیلات بدون کارمزد برای این مجموعه اختصاص دادند، امیدواریم با اختصاص این 17 میلیارد تومان شاهد تکمیل این مجموعه مهم باشیم و در ادامه بستر مناسبی برای توسعه شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم.
وی ادامه داد: در همین راستا در نشستی که روزهای آتی با دکتر ستاری معاون رییس جمهور داریم و نیازها و مطالبات این حوزه را با ایشان نیز مطرح خواهیم کرد.