استاندار سمنان از شرکت‌ها و واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان سمنان بازدید کرد

۰۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۱:۵۶ کد : ۳۱۸۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۷
استاندار سمنان، نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شاهرود و تعدادی از روسای ادارات استان از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان سمنان در محل پردیس شاهرود ای ...
استاندار سمنان، نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شاهرود و تعدادی از روسای ادارات استان از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان سمنان در محل پردیس شاهرود این پارک بازدید کردند.
استاندار سمنان در حاشیه این بازدید در مصاحبه با صدا و سیمای استان گفت: حدود دو ماه قبل نیز در سفری که به شاهرود داشتیم از شرکت‌ها و واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان سمنان بازدید شده بود. امروز پس از این مدت پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در این شرکت‌ها مشاهده می‌شود.
دکتر محمدرضا خباز به اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و ادامه داد: یکی از کارهای بسیار مهمی که می‌تواند فاصله‌ی ما با جهان صنعتی را کم کند، توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است. تقریبا کسی نیست که نداند ما از نظر صنعتی با دنیا فاصله‌ی زیادی داریم و تنها راهی که می‌تواند این فاصله را پر کند توجه به تولیدات و کالاهای دانش‌بنیان است.
وی یکی از بحث‌های مهم در اقتصاد مقاومتی را تولیدات دانش‌بنیان عنوان کرد و افزود: اگر شرکت‌ها مجوز دانش‌بنیان را دریافت کرده باشند، در بخش تسهیلات مشکل خاصی نخواهند داشت اما مشکل عمده‌ی شرکت‌هایی که امروز از آن‌ها بازدید کردیم بحث بازاریابی بود. خوشبختانه در سیاست‌های ابلاغی اصل 44 و اقتصاد مقاومتی اعلام شده که اگر کالایی در داخل کشور تولید می‌شود، شرکت‌های دولتی حق خرید کالای مشابه خارجی را ندارند.