پارک علم و فناوری کرمانشاه و خانه صنعت، معدن و تجارت تفاهم نامه همکاری منعقد کردند

۰۸ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۰:۲۷ کد : ۳۱۵۸۳ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۲
در راستای توسعه فرهنگ کار آفرینی، استفاده از مزایای قانونی شرکت های دانش بنیان، توسعه اقتصاد دانش بنیان تفاهم نامه همکاری بین سرپرست پارک علم وفناوری کرمانشاه و رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه به امضا رسید.
پارک علم و فناوری کرمانشاه و خانه صنعت، معدن و تجارت تفاهم نامه همکاری منعقد کردند


معصومه خان احمدی سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه با بیان اینکه در ده سال گذشته پارک علم و فناوری کرمانشاه در راستای توسعه زیر ساخت ها و خدمات رسانی مطلوب به شرکت های فناور تلاش کرده است، گفت: هم اکنون هفت مرکز رشد و سه کانون شکوفایی و خلاقیت در سراسر استان فعال هستند و به زودی چند کانون شکوفایی دیگر نیز راه اندازی خواهد شد.
وی در ادامه با بیان اینکه اولین پارک علم و فناوری در غرب کشور هستیم که راه اندازی شده است، گفت: در این راستا مسئولیت های ملی و بین المللی در کشور به ما واگذار شده است که می توان به درگاه صادرات محصولات و خدمات فناورانه به عراق، مرجع منطقه ای ثبت پتنت ملی و بین المللی، کارگزاری شرکت های دانش بنیان، اشاره کرد.
خان احمدی افزود: از پارک های پیشرو در ارائه خدمات معافیت مالیاتی به شرکت های تحت حمایت در کشور هستیم.
خان احمدی ادامه داد: سعی می کنیم از توان همه دستگاه های اجرایی برای توسعه فعالیت های واحد های فناور و افراد صاحب ایده استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۲۰ شرکت فعال با ۱۶۰۰ اشتغال تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه هستند، افزود: ۱۸۰ فناوری تولید شده در پارک علم و فناوری کرمانشاه آماده عرضه است.
در ادامه این جلسه مهندس جهانبخش شکری با ابراز خرسندی از حضور در جمع افراد صاحب ایده و جوانان فعال در عرصه فناوری گفت: خانه صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه همه تلاش خود را برای توسعه فعالیت های شرکت های تحت حمایت پارک می کند.
وی تصریح کرد: باید فرهنگ سازی بیشتری در زمینه استفاده ظرفیت های واحدهای فناور انجام بگیرد. شکری افزود خانه صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه از ایده های تجاری سازی شده جوانان در کمیته های تخصصی خود حمایت خواهد کرد، چرا که معتقدیم باید به نخبگان کشور توجه ویژه شود تا مسیر توسعه اقتصادی با سرعت بیشتری طی گردد.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه در پایان به واحد های فناور حاضر در این جلسه قول داد تا با عضویت این افراد در کمیته های تخصصی این خانه در جهت توسعه فعالیت های آنان کمک کند.
گفتنی است در پایان این جلسه تفاهم نامه ای در جهت افزایش سهم دانش بنیان در اقتصاد استان منعقد شد.

کلید واژه ها: کرمانشاه