صادرات محصولات دانش بنیان پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری به کشور افغانستان مورد بررسی قرار گرفت

۰۶ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۳ کد : ۳۱۵۱۲ اخبار
تعداد بازدید:۴۹۴
در جلسه مشترکی با حضور رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، نماینده سازمان توسعه تجارت و شرکت شهرک های استان راهکارهای صادرات محصولات فناور و دانش بنیان به کشور افغانستان بررسی شد.
صادرات محصولات دانش بنیان پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری به کشور افغانستان مورد بررسی قرار گرفت

 

دکتر پیرعلی رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری ظرفیت شرکت های فناور و دانش بنیان استان را حوزه های فنی و مهندسی و صنایع غذایی مطلوب ارزیابی نمود و اظهار امیدواری کرد و گفت: با برنامه ریزی و اعزام یک هیات تجاری به کشور افغانستان میتوان زمینه صادرات محصولات شرکت های این مجموعه را فراهم نمود.

مهندس جوانبخت نماینده سازمان توسعه تجارت و رایزن اسبق بازرگانی ایران در کشور افغانستان اظهار داشت: با توجه به وابسته بودن کشور افغانستان به واردات کالاهای اساسی و غیر اساسی و نقش کمرنگ دولت در تامین نیازهای مردم می توان با یک برنامه ریزی صحیح زمینه صادرات محصولات فناور و دانش بنیان استان را به کشور افغانستان فراهم نمود. مهندس جوانبخت یکی از راه های معرفی محصولات را شرکت در نمایشگاه های بین المللی افغانستان عنوان نمود و افزود برای صادر نمودن یک محصول فناور علاوه بر رویکرد علمی باید از برخورد تجاری مناسب بهره مند بود.

وی سهم عمده این صادرات را محصولات فنی، مهندسی، ساختمان، صنایع غذایی و بهداشتی بوده است که استان چهارمحال و بختیاری می تواند نقش بسزایی در تامین این نیازها داشته باشد.

کلید واژه ها: چهارمحال