اعطای پروانه مرکز توانمندسازی کسب‌وکارهای نوپا به پارک علم و فناوری خوزستان

۰۶ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۳ کد : ۳۱۵۱۱ اخبار
تعداد بازدید:۲۶۷
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مراسم اعطای پروانه مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا - فاوا - به پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد.
اعطای پروانه مرکز توانمندسازی کسب‌وکارهای نوپا به پارک علم و فناوری خوزستان

 

 

بابک مختاری رییس پارک علم و فناوری استان خوزستان با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که میان پارک علم و فناوری خوزستان و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شد، اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین پیشران‌های ایجاد اشتغال، حوزه IT و ICT است. این حوزه علاوه بر اینکه خود ذاتاً اشتغال‌زا است، می‌تواند موجب اشتغال‌زایی در سایر حوزه‌ها شود.

وی افزود: فعالیت در این حوزه‌ها به کاهش هزینه‌ها و ایجاد ارزش افزوده محصولات کمک شایانی می‌کند و به این دلیل لازم است که از کسب‌وکارهای نوپا مبتنی بر IT حمایت ویژه شود.

مختاری تصریح کرد: در این راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه‌ای تحت عنوان مراکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا فاوا با پارک‌های علم و فناوری استان‌ها همکاری می‌کند که تاکنون با چندین پارک در کشور این کار اجرایی شده است.

وی گفت: امروز در استان خوزستان شاهد امضای تفاهم‌نامه فعالیت این مرکز بودیم. در این مرکز هم حمایت مالی از شرکت‌های نوپا در حوزه فاوا انجام می‌گیرد و هم مشاوره‌های فنی و تخصصی کسب‌وکار به این شرکت‌ها ارائه می‌شود.

کلید واژه ها: خوزستان