برگزاری مسابقه "ایده شو" در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۸:۴۳ کد : ۳۱۲۱۸ اخبار
تعداد بازدید:۷۶۲
مسابقه ایده شو با شرکت جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با همکاری پارک علم و فناوری کرمانشاه و با حضور دکتر علی اکبراختری رئیس دانشگاه، دکتر خان احمدی رئیس پارک علم وفناوری کرمانشاه، دکتر بهرام بادکو ریاست جهاد دانشگاهی کرمانشاه و اعضای هیئت رئیسه و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ، در اتاق جلسات ساختمان اداری دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.
برگزاری مسابقه "ایده شو" در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مسابقه ایده شو با هدف ایجاد ارتباط بیشتر بین دانشگاه و صنعت و همچنین کمک به تجاری سازی ایده‌ها با حضور پرشور دانشجویان و استقبال خبرگزاری ها و سازمان صدا و سیما برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر اختری اظهار کرد: مسابقات ایده‌شو صرف نظر از ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان، مدلی است که در تمام دنیا اتفاق می‌افتد و با توجه به اینکه دانشجویان از توده جامعه می‌آیند و دردهای این قشر را نیز می‌فهمند لذا می‌توانند نقش مهمی را در حل مشکلات جامعه ایفا کنند.

وی خاطرنشان کرد؛ ممکن است دانشجویان ایده‌هایی داشته باشند که به دلیل در اختیار نداشتن ابزار نتوانند آن ایده‌ها را شکوفا کنند بنابراین برگزاری این نوع از مسابقات فرصتی را فراهم خواهد کرد تا این ایده‌ها در معرض ثبت قرار گرفته و در نهایت با مطرح شدن در پارک علم و فناوری ممکن است مشتریانی برای این ایده‌ها پیدا شود.

در ادامه سید مهدی میرمعینی مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه بیان کرد:دانشجویان در قالب مسابقه ایده شو باید طرح و ایده خود را در زمان سه دقیقه معرفی کرده و در مورد سطح نوآوری، بازار هدف، مزیت‌های رقابتی و شیوه عرضه آن صحبت کنند.

از بین ۵۵ طرح ثبت شده برای شرکت در این مسابقه پس از پایش‌های اولیه در مجموع ۳۰ طرح به مسابقه امروز راه پیدا کرد که توسط ۲۳ نفر شرکت کننده در مسابقه ایده شو مطرح شد و از این تعداد سه طرح برتر و یک طرح ویژه برگزیده شدند.

کلید واژه ها: کرمانشاه


( ۱ )