رییس پارک علم و فناوری استان کردستان:

افتتاح ساختمان جدید پارک علم و فناوری کردستان در آینده نزدیک

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۱ کد : ۳۰۸۴۵ اخبار
تعداد بازدید:۳۲۵
رییس پارک علم و فناوری استان کردستان از افتتاح ساختمان جدید پارک علم و فناوری در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با افتتاح این ساختمان بخش اعظم مشکلات کمبود فضای فیزیکی شرکت های مستقر در پارک مرتفع خواهد شد.
افتتاح ساختمان جدید پارک علم و فناوری کردستان در آینده نزدیک

 

دکتر سعیدی اظهار داشت: از بدو تاسیس پارک علم و فناوری استان کردستان، این مرکز با کمبود فضای فیزیکی مواجه بوده است اما با عنایت مسئولان ارشد استان کردستان و حمایت بی دریغ از فعالیت های دانش بنیان به منظور ایجاد کسب و کار در این حوزه، با اختصاص زمین برای احداث ساختمان جدید پارک علم و فناوری استان کردستان با این مرکز مساعدت و همکاری بسیار داشته اند.

وی افزود: ساختمان جدید پارک در اوایل تیر ماه افتتاح خواهد شد که ۸۰% از مشکلات فضای فیزیکی برای پوشش شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک را مرتفع خواهد کرد.

رییس پارک علم و فناوری استان کردستان خاطر نشان کرد: در حال حاضر، دو مرکز رشد در شهرهای سنندج و مریوان و سه مرکز نوآوری و کانون شکوفایی خلاقیت در شهرهای سقز، قروه و دیواندره فعال هستند و در آینده نزدیک نیز دو مرکز نوآوری دیگر در شهرهای کامیاران و بیجار ایجاد خواهند شد.

گفتنی است که عملیات احداث ساختمان جدید پارک علم و فناوری استان کردستان در زمینی به مساحت ۱۶۲۰ متر مربع و زیر بنای حدود ۶۴۰۰ متر در هفتم فروردین ماه سال ۱۳۹۵ آغاز شد. این ساختمان درشش طبقه، دارای ۱۲۲ اتاق شامل ۱۲ اتاق اداری، ۹۷ اتاق جهت استقرار شرکت های دانش بنیان و ۱۳ آزمایشگاه و کارگاه در بلوار زکریای رازی شهرک بهاران سنندج واقع است.

کلید واژه ها: کردستان