مجوز دانش‌بنیان برای واحد فناور پارک علم و فناوری قزوین

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۰:۴۹ کد : ۳۰۵۱۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۳
واحد فناور پارک علم و فناوری قزوین مجوز دانش‌بنیان خود را کسب کرد
مجوز دانش‌بنیان برای واحد فناور پارک علم و فناوری قزوین

 

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، شرکت “سدید مهد ابتکار” با نام تجاری شرکت مهندسی “سما” که در مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری مستقر است با ارائه مستندات لازم، ارزیابی‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را با موفقیت پشت سر گذاشت و مجوز دانش‌بنیان را دریافت کرد.

این شرکت که در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت دارد و در قالب گروهی از نخبگان علمی و صنعتی استان قزوین به همراه یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی در حال انجام فرآیندهای تحقیق و توسعه و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و مهندسی خاص می‌باشد.

محصول مورد نظر این واحد فناور که برای نخستین بار در جمهوری اسلامی ایران تولید شده و مجوز دانش‌بنیان را کسب کرده یک تجهیز آزمایشگاهی محسوب می‌شود که در سه نمونه اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی ارائه شده است و برای اندازه‌گیری خواص مکانیکی ورق‌های فلزی، تعیین شکل‌پذیری، منحنی تنش جریان، منحنی تنش و کرنش، منحنی FLD و سایر تست‌های مورد نیاز ورق‌های فلزی به کار می‌رود.

گفتنی است دستگاه آزمون‌های عمومی ورق‌های فلزی ساخت شرکت مهندسی سما در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی ۸۵ درصد ارزان‌تر می‌باشد؛ علاوه بر این، تأییدیه کیفی از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و گواهی ثبت اختراع را نیز کسب نموده است که توان بالای این گروه مهندسی را در ساخت و ارائه محصولات آزمایشگاهی نشان می‌دهد.

کلید واژه ها: قزوین