وزیر علوم ایتالیا در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان:

روابط علمی و فناوری ایتالیا و اصفهان توسعه خواهد یافت

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۳ کد : ۳۰۴۳۴ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۶
وزیر علوم ایتالیا در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بر توسعه روابط علمی و فناوری کشورش با اصفهان تاکید کرد.
روابط علمی و فناوری ایتالیا و اصفهان توسعه خواهد یافت
والریا فدلی در بازدید از این شهرک، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرک را خوب ارزیابی کرد و گفت: بسیار خوشحال هستم از این مرکز که واقعیت علمی و فناوری پیشرفته ایران به شمار می‌آید، بازدید کردم.

وی در دیدار با رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ابراز امیدواری کرد در آینده زمینه همکاری‌های علمی و فناوری میان طرفین فراهم شود و شاهد حضور شرکت‌های ایتالیایی در این شهرک باشیم.

وزیر علوم ایتالیا از انتخاب شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان میزبان سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری ابراز خرسندی کرد و افزود: امیدوارم ایتالیا هم در این کنفرانس که در سال ۲۰۱۸ میلادی در اصفهان برگزار می‌شود، شرکت کند.

وی با بیان اینکه آموزش عالی در کنار پژوهش و فناوری اقتصاد یک کشور را رقم می‌زند، گفت: بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ما را برای توسعه روابط و همکاری‌ها متقاعد کرد و این اطمینان را می‌دهم که از مرحله امضاء تفاهم‌نامه عبور کرده‌ایم و وارد مرحله کار اجرایی شده‌ایم.

وزیر علوم ایتالیا با بیان اینکه این نوع کنفرانس‌ها و همکاری‌ها زمینه‌ای برای توسعه روابط دوجانبه است، افزود: این همکاری فقط بستری برای توسعه روابط دو کشور نیست و می‌تواند ارتباطات را در سطح بین‌المللی افزایش دهد.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان هم گفت: در دو سال گذشته، ارتباط بسیار خوبی در حوزه علمی و فناوری میان وزارت علوم ایران و ایتالیا برقرار شده است.

مهدی کشمیری با بیان اینکه در چارچوب این ارتباط نشست‌های سالانه در ایران و ایتالیا برگزار می‌شود، افزود: امیدواریم بازدید وزیر علوم ایتالیا زمینه‌ای برای ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک با شرکت‌های ایتالیایی باشد.

سناتور «والریا فدلی» وزیر علوم ایتالیا در راس هیات ۱۵۰ نفره متشکل از مسئولین دانشگاه‌ها، موسسات تحقیقاتی و شرکت‌های ایتالیایی جهت حضور در نخستین نشست علم، فناوری و نوآوری ایران-ایتالیا، به کشورمان سفر کرده است. بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و برخی شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان این شهرک و همچنین دیدار با استاندار اصفهان از جمله برنامه‌های وی و هیات همراه در اصفهان بود.

کلید واژه ها: ایتالیا