برگزیدگان رویداد استارتاپ ویکند شهر هوشمند بندرعباس توسط پارک علم و فناوری هرمزگان معرفی شدند

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۵ کد : ۲۹۸۶۷ اخبار
تعداد بازدید:۶۳۵
مراسم پایانی استارتاپ ویکند شهر هوشمند با حضور بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان برگزار و تیم های برگزیده انتخاب و معرفی شدند.
برگزیدگان رویداد استارتاپ ویکند شهر هوشمند بندرعباس توسط پارک علم و فناوری هرمزگان معرفی شدند

علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در همین ارتباط گفت: رویداد استارتاپ ویکند شهر هوشمند بندرعباس در ادامه رویدادهای پیش بینی شده پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.

وی با بیان اینکه ما به دنبال فرهنگ کارآفرینی با تکیه بر ایده های ذهنی و حل مشکلات استان از طریق فناوری و اندیشه مردم هرمزگان هستیم خاطرنشان کرد، از این رو با برگزاری رویدادهایی از جمله استارتاپ ویکند، ایده شو و ایده بازار تلاش کردیم تا بتوانیم مردم و افراد صاحب ایده را در توسعه استان سهیم کنیم.

فتی همچنین با قدردانی از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، دانشگاه پیام نور که همکاری نزدیکی در برگزاری این رویداد داشتند، گفت: شهرداری بندرعباس، دانشگاه علوم پزشکی، نوسازی مدارس، مرکز رشد دانشگاه هرمزگان و آزاد اسلامی بندرعباس، منابع طبیعی استان هرمزگان، نانو صنعت، رسانه های استان و... هم تلاش کردند تا این رویداد بخوبی برگزار شود.

حسین رئیسی مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری و دبیر اجرایی رویداد استارتاپ ویکند شهر هوشمند بندرعباس با اشاره به ۵۴ ساعت برگزاری این رویداد، افزود: در پایان این رویداد تیم های برگزیده با نظر هیات داوران انتخاب شدند.

به گفته وی، پس ارائه تیم ها و پاسخ به سوالات داوری تیم های "جیک ثانیه" با ایده ارسال سریع سفارش کالا به درب منازل، تیم "گرین هووس" با ایده طراحی اپلیکیشنی که با ایجاد یک فضای اجتماعی و صمیمانه، کاربران خود را تشویق به کاشت، نگهداری و تکثیر گل و گیاه در منزل و فضای کارشان می کند و تیم "سرعت گیر هوشمند" با ایده کنترل هوشمند سرعت با نصب سرعت گیرهای هوشمند با اهرم های مکانیکی متحرک تعبیه شده در زیر آنها به ترتیب اول تا سوم شدند.

به گفته رئیسی، همه تیم های برگزیده و دیگر تیم هایی که در این رویداد حضور داشتند از تسهیلاتی که از سوی پارک علم و فناوری و اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز رشد دانشگاه هرمزگان ارائه می شود برخوردار می شوند.

مهدی عسکری زاده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات که داوری این رویداد نیز بر عهده داشت، ابراز امیدواری کرد، این مجموعه تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا از ایده هایی که در این رویداد ارائه شد، حمایت شود.

کلید واژه ها: هرمزگان


( ۱ )